What would you like to search for?

Our News

Проєкт LIFE SWiPE вперше зібрав експертів зі злочинів проти дикої природи на міжнародній конференції

Європейська міжгалузева конференція щодо протидії злочинам проти дикої природи відбулася наприкінці червня у Мадриді, Іспанія. Захід об’єднав понад 120 провідних експертів та представників право- та природоохоронних органів, прокуратури та суддів з 20 країн, в тому числі з України для обміну досвідом та транскордонної співпраці. 

“Посилення співпраці право- та природоохоронних органів, регулярний обмін досвідом та кращими практиками не лише на національному, а й міжнародному рівнях є важливою передумовою запобіганню, ефективному розслідуванню та судовому переслідуванню правопорушень проти дикої природи. А саме вони є серйозною загрозою миру, безпеці, сталому розвитку довкілля, біорізноманіттю та здоров’ю людей”, — розповіла керівниця проєкту WWF-Україна SWiPE в Україні Анна Гайова. — “Ми щиро вдячні партнерам проєкту в Україні, які у воєнний час знайшли приділили увагу, долучилися до конференції та поділилися професійним досвідом, як в офлайн та і в онлайн форматах, зокрема Верховному Суду, Офісу Генерального прокурора, Тренінговому центру прокурорів України, Національній школі суддів України, Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Державної митної служби України, Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерству юстиції України, Державній екологічній інспекції України, Національній поліції України, Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України,  Державному бюро розслідувань, Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України, IFAW та іншим”.

Протягом трьох днів конференції міжнародні експерти брали участь у практичних семінарах, панельних дискусіях та інтерактивних сесіях, де обговорювали провідні методи розслідування злочинів проти дикої природи, обмінювалися знаннями, сталими практиками із попередження та боротьби з правопорушеннями проти дикої природи, зокрема кіберзлочинності та іншими пов'язаними злочинами. 

Один з практичних семінарів конференції був присвячений роботі спеціалізованого відділу кінологів з Андалусії. Учасникам продемонстрували службових собак в дії, методи виявлення отрут та обстеження місця злочину, а також розповіли про браконьєрство, знаряддя та пастки, які використовують браконьєри. Експерти наголосили, що ефективність таких кінологічних підрозділів значною мірою залежить від наявності комплексної стратегії боротьби з правопорушеннями проти дикої природи на державному рівні.
Панельні дискусії та інтерактивні сесії за участю експертів охопили низку тем, таких як: 

Огляд Європейського законодавства та як Європейська Зелена угода допомагає протистояти злочинам проти дикої природи;
  • Переслідування злочинів проти дикої природи в Європі — результати в 11 країнах у межах проєкту LIFE SWIPE;
  • Використання новітніх технологій для виявлення злочинів проти дикої природи; 
  • Корисні інструменти та найефективніші міжнародні практики виявлення та розслідування злочинів проти дикої природи; 
  • Зв’язок та вплив злочинів проти дикої природи на злочинність, економіку та суспільство різних країн.

Учасники конференції погодили три напрями подальшої роботи, що є критично необхідними для успішної протидії злочинам проти дикої природи:
 

  • Обізнаність
Недостатня поінформованість є однією з головних причин злочинів проти дикої природи. Саме тому під час виступів наголошували про потребу підвищити обізнаність і мотивацію працівників поліції, прокуратури, судів, а також громадськості, аби усвідомлювати серйозність злочинів проти дикої природи та їх зв’язок з корупцією та іншими злочинами. 
  • Співпраця 
Ефективність протидії злочинам проти дикої природи залежить від системного підходу та синергії між різними установами та експертами — обміну знаннями, транскордонному співробітництву, міжвідомчій співпраці на усіх рівнях. 
 
  • Навчання
Покращення експертизи та спеціалізація працівників правоохоронних і судових органів, створення спеціалізованих підрозділів у поліції, прокуратурі на регіональному, національному та європейському рівнях має першочергове значення для покращення розуміння, виявлення та розкриття злочинів проти дикої природи. Спільні міжсекторальні тренінги є ключовими для впровадження кращих практик в роботу уповноважених органів.

Європейська конференція організував WWF-Іспанія разом із партнерами з 11 європейських країн у межах міжнародного проєкту «SWiPE – Ефективне розслідування злочинів проти дикої природи у Європі». Детальний звіт за результатами конференції буде опубліковано до вересня 2022 року. Слідкуйте за роботою проєкту SWiPE на міжнародному порталі https://stopwildlifecrime.eu.  

Про проєкт LIFE SWiPE

SWiPE або “Ефективне розслідування злочинів проти дикої природи у Європі” — це міжнародний проєкт, що об’єднав зусилля команд WWF та партнерів в 11 країнах Європи, а саме у Румунії, Сербії, Словаччині, Угорщині, Україні, Польщі, Болгарії, Боснії і Герцеговині, Хорватії, Іспанії та Італії. Його мета — стимулювати попередження та істотне зниження кількості незаконно знищених особин диких видів в Європі, покращити експертизу, міжвідомчу і транскордонну співпрацю відповідних органів влади, а також сприяти збільшенню кількості зареєстрованих та розслідуваних правопорушень проти дикої природи. Проєкт фінансується програмою Європейської комісії LIFE та реалізується протягом 2020-2023 років.
© WWF-Україна
Українські експерти на Європейській конференції SWiPE.
© WWF-Україна
Європейська міжвідомча конференція SWiPE у Мадриді, Іспанія.
© WWF-Україна
Кінологічний відділ з Андалусії демонструє роботу службових собак та знаряддя браконьєрів під час польового виїзду на Європейській конференції SWiPE.

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію