What would you like to search for?

Our News

WWF-Україна вимагає не допустити об’єднання Міндовкілля та Міненерго

WWF-Україна наполягає:
 
Задля забезпечення здорового майбутнього та екологічної безпеки нашої країни, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України має залишатися окремим органом виконавчої влади, відповідальним за формування і реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, а також використання і відтворення біоресурсів. 

 
Наразі у ЗМІ поширюється інформація щодо планів уряду об’єднати деякі міністерства і відчутно скоротити чиновницький склад об’єднаних міністерств. Так, за інформацією у ЗМІ, планується об’єднання Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і Міністерства енергетики України без жодного публічного обговорення цього питання.
 
WWF-Україна наполягає, що таке злиття двох профільних міністерств — це величезний крок назад і є неприпустимим та небезпечним для країни сьогодні. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України має залишатися окремим відомством.
 
Хочемо нагадати, що експеримент по об’єднанню Мінприроди і Міненерго вже мав місце у 2019 році і виявився провальним. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль визнав, що таке об’єднання не дало очікуваного ефекту і створило багато проблем для країни.
 
У межах одного міністерства неможливо було ефективно займатися питаннями розвитку атомної енергетики і видобутку корисних копалин, а також захистом червонокнижних видів і відновленням біорізноманіття країни. Спостерігався конфлікт інтересів — нереально під одним дахом одночасно забезпечити розвиток найбільшої забруднюючої галузі країни і захист навколишнього середовища.
 
Тому у 2020 році уряд прийняв рішення по розділенню Міненерго і Мінприроди на два профільних відомства.  
 
Тобто навіть у 2019-2020 році таке об’єднання не мало сенсу. На сьогодні ж ситуація ускладнилася тим, що внаслідок активних військових дій на території нашої держави створено значний тиск на навколишнє середовище: руйнуються і знищуються екосистеми, відбувається колосальне забруднення водойм, ґрунтів і атмосферного повітря, накопичується неймовірна кількість будівельних відходів і пошкодженої військової техніки, що утворилися внаслідок бойових дій.

Відновлення навколишнього середовища після війни — це надзвичайно об’ємне питання і потребує окремої уваги, рішучих управлінських рішень і залучення значних коштів, зокрема, міжнародних. Керувати цим процесом має людина, у якої є відповідний досвід і освіта. В той же час розвитком енергетики країни має керувати також професіонал в сфері енергетики. І це, як ми розуміємо, є різні завдання і різні люди.
 
Крім того, забезпечення екологічної складової — це одна з важливих умов для членства України у ЄС. Саме Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів відповідальне за виконання низки міжнародних зобов'язань, реалізацію конвенцій і угод. У випадку об’єднання вищезазначених міністерств екологічні питання, ймовірно, відійдуть на другий план, як це вже відбувалося під час минулого об'єднання у 2019 році, що може створити загрозу для членства України в ЄС 🇪🇺  
 
Тому, з огляду на ризики, які спричинить об’єднання Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і Міністерства енергетики України Всесвітній фонд природи WWF-Україна вимагає зупинити неефективні і загрозливі для безпеки країни процеси.
 
Ми також наголошуємо, що ключові для природоохорони структури, а саме Державне агентство лісових ресурсів України і Державне агентство водних ресурсів України, також мають залишатися під управлінням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію