The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Our News
WWF-Україна вимагає не допустити об’єднання Міндовкілля та Міненерго
Задля забезпечення здорового майбутнього та екологічної безпеки нашої країни, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України має залишатися окремим органом виконавчої влади, відповідальним за формування і реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, а також використання і відтворення біоресурсів.
Наразі у ЗМІ поширюється інформація щодо планів уряду об’єднати деякі міністерства і відчутно скоротити чиновницький склад об’єднаних міністерств. Так, за інформацією у ЗМІ, планується об’єднання Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і Міністерства енергетики України без жодного публічного обговорення цього питання.
WWF-Україна наполягає, що таке злиття двох профільних міністерств — це величезний крок назад і є неприпустимим та небезпечним для країни сьогодні. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України має залишатися окремим відомством.
Хочемо нагадати, що експеримент по об’єднанню Мінприроди і Міненерго вже мав місце у 2019 році і виявився провальним. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль визнав, що таке об’єднання не дало очікуваного ефекту і створило багато проблем для країни.
У межах одного міністерства неможливо було ефективно займатися питаннями розвитку атомної енергетики і видобутку корисних копалин, а також захистом червонокнижних видів і відновленням біорізноманіття країни. Спостерігався конфлікт інтересів — нереально під одним дахом одночасно забезпечити розвиток найбільшої забруднюючої галузі країни і захист навколишнього середовища.
Тому у 2020 році уряд прийняв рішення по розділенню Міненерго і Мінприроди на два профільних відомства.
Тобто навіть у 2019-2020 році таке об’єднання не мало сенсу. На сьогодні ж ситуація ускладнилася тим, що внаслідок активних військових дій на території нашої держави створено значний тиск на навколишнє середовище: руйнуються і знищуються екосистеми, відбувається колосальне забруднення водойм, ґрунтів і атмосферного повітря, накопичується неймовірна кількість будівельних відходів і пошкодженої військової техніки, що утворилися внаслідок бойових дій.
Відновлення навколишнього середовища після війни — це надзвичайно об’ємне питання і потребує окремої уваги, рішучих управлінських рішень і залучення значних коштів, зокрема, міжнародних. Керувати цим процесом має людина, у якої є відповідний досвід і освіта. В той же час розвитком енергетики країни має керувати також професіонал в сфері енергетики. І це, як ми розуміємо, є різні завдання і різні люди.
Крім того, забезпечення екологічної складової — це одна з важливих умов для членства України у ЄС. Саме Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів відповідальне за виконання низки міжнародних зобов'язань, реалізацію конвенцій і угод. У випадку об’єднання вищезазначених міністерств екологічні питання, ймовірно, відійдуть на другий план, як це вже відбувалося під час минулого об'єднання у 2019 році, що може створити загрозу для членства України в ЄС 🇪🇺
Тому, з огляду на ризики, які спричинить об’єднання Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і Міністерства енергетики України Всесвітній фонд природи WWF-Україна вимагає зупинити неефективні і загрозливі для безпеки країни процеси.
Ми також наголошуємо, що ключові для природоохорони структури, а саме Державне агентство лісових ресурсів України і Державне агентство водних ресурсів України, також мають залишатися під управлінням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.