The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Our News
Захист худоби та пасік від нападів великих хижаків. Інструменти сталого співжиття
В Україні також трапляються конфлікти “людина-дика природа”. Здебільшого вони стаються в Українських Карпатах на локальних господарствах — фермах, пасіках. Окрім вовків, на полонинські господарства нападають рисі та ведмеді. Часто це спричиняє вороже ставлення місцевого населення до великих хижаків, аж до вбивства тварини, хоч деякі з них включені до Червоної книги України (ведмідь, рись).
З досвіду WWF-Україна відомо, що кількість убитої худоби внаслідок нападів великих хижаків залежить від ефективності заходів захисту, а не від чисельності популяцій видів у регіоні. Тому, щоб максимально уникнути нападів на худобу та пасіки, необхідно системно впроваджувати інструменти сталого співжиття. До таких інструментів відносять електричні огорожі та пастуші собаки.
За даними WWF-Україна, з 2018 року великі хижаки завдали збитків на суму близько 15 000 євро у 16 господарствах. Зокрема, убито або поранено 80 голів худоби та знищено або пошкоджено 6 пасік (91 вулик). Після того як WWF-Україна надав електричні огорожі, упродовж 2019-20 років великі хижаки не завдавали шкоди цим господарствам. Якщо дикі тварини й навідувалися поласувати медом чи худобою, то після стикання з електричною огорожею швидко покидали місце.
Брошура “Захист худоби та пасік від нападів великих хижаків” розповідає про ефективні інструменти та способи сталого співжиття. Матеріал розроблено в межах проєкту LIFE “Життя великим хижакам Європи” (EuroLargeCarnivores), з врахуванням міжнародного досвіду фермерів, вівчарів, пастухів і власників овець, мисливців та інших спеціалістів з диких тварин. Брошуру адаптувала команда WWF-Україна відповідно до ситуації в Україні.