What would you like to search for?

Our News

Жоден FSC-сертифікований матеріал з росії або білорусі не продаватиметься на світових ринках до закінчення війни — FSC

Жоден FSC-сертифікований матеріал або контрольована деревина з росії або білорусі не буде продаватися на світових ринках до закінчення війни — таку позицію озвучила Лісова опікунська рада (FSC).
Міжнародна рада директорів Лісової опікунської ради (FSC) ухвалила рішення зупинити всі торгові сертифікати в росії й білорусі та заблокувати постачання контрольованої деревини з цих двох країн.

Це означає, що допоки триває війна, деревина та уся лісова продукція держави-агресора та білорусі не може продаватися як FSC-сертифікована в будь-якому куточку світу. Повний текст рішення. 

FSC-сертифікація — це міжнародна система незалежної добровільної сертифікації системи ведення лісового господарства, яка існує в багатьох країнах світу. FSC стандарт передбачає, що  весь ланцюг лісової галузі лісозаготівлі, деревообробки та реалізації готової продукції (меблів, паперу тощо) відбувається на засадах сталості — не виснажує природні ресурси лісів та сприяє збереженню біорізноманіття. Також принципи й критерії FSC стандарту мають низку вимог із дотримання законодавства та захисту прав людини. Більшість світових компаній  купують виключно сертифіковану деревину та продукцію. Сумнівно, що підприємства країн, які ведуть загарбницькі війни, знищуючи природу, порушуючи права людей та норми міжнародного права, можуть відповідати вимогам FSC стандарту.

Держава-агресор займає перше місце у світі за площею лісових господарств, що сертифіковані за критеріями FSC стандарту і повинні йому відповідати. За даними на грудень 2021 року, за системою FSC сертифіковано 62,16 млн га лісів росії.

Разом з FSC, також зупинила сертифікацію російської та білоруської деревини інша система лісової сертифікації — Національна система лісової добровільної сертифікації PEFС. Уся деревина, яка походить з росії та білорусі відтепер вважається “конфліктною деревиною” і не може входити до складу PEFC-сертифікованих продуктів. Детальніше. За даними 2019 року, за цією системою сертифіковано понад 20 млн га лісів росії.

Рішення FSC та PEFC заблокувати постачання деревини з росії та білорусі суттєво вплине на її експорт та позбавить мільярдів доларів прибутку. 

Жодна деревина не може вважатися сталою, якщо вона служить для фінансування збройного нападу на мирну державу.
wood FSC
Міжнародна рада директорів Лісової опікунської ради (FSC) ухвалила рішення зупинити всі торгові сертифікати в росії й білорусі
wood
деревина
Зупинила сертифікацію російської та білоруської деревини також і інша система лісової сертифікації — Національна система лісової добровільної сертифікації PEFС

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію