The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Our News
WWF розробив унікальну мапу рамсарських угідь України
“Ідея розробки онлайн мапи Рамсарських угідь України з’явилась рік тому. Тоді ми зрозуміли, що в Україні немає актуальної та доступної для широкого загалу інформації про ці надважливі, як для людей, так і для збереження біорізноманіття, території. Проект було реалізовано за інформаційної підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, і він вже встиг отримати схвальні відгуки від членів Координаційної Рамсарської ради”, — розповідає менеджер з комунікацій та партнерств Всесвітнього фонду природи WWF-Україна Марк Поллок.
Нагадаємо, 2019 року відразу 11 водно-болотних угідь (ВБУ) на території України отримали статус Рамсарських і тому визнані територіями міжнародного значення. Новий статус тоді отримали такі угіддя: Атак-Боржавське, Долина нарцисів, Печера “Дружба”, Чорне багно, Урочище Озірний-Бребенескул (Закарпатська обл.), Бурштинське водосховище та ріка Дністер, витоки ріки Прут, витоки ріки Погорілець (Івано-Франківська обл.), Верхове болото “Надсяння” (Львівська обл.) та Лядова-Мурафа (Вінницька обл.). Таким чином, наразі на території України визначено 50 Рамсарських територій.
“Карта розміщення Рамсарських угідь в Україні є дуже гарним ілюстративним матеріалом, як у навчальних процесах, так і для туристичної галузі. Відверто кажучи, у шкільних та університетських програмах рідко згадуються Рамсарські угіддя. Частіше такі уроки і заняття проводяться в установах природно-заповідного фонду або їхніми працівниками у найближчих навчальних закладах. Рамсарські угіддя є важливими територіями для мігруючих птахів і така мапа дозволяє побачити, як далеко чи близько птахи мають летіти до наступної безпечної зупинки, усвідомити зв'язок цих територій, або навпаки — побачити, наскільки вони є розрізненими і яким важким є шлях мігруючих птахів”, — пояснює головний спеціаліст відділу координацій еколого-освітньої та рекреаційної діяльності Департаменту заповідної справи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Олеся Петрович.
Також, за її словами, ця карта є зручним інструментом для тих, хто планує подорожі і бажає побачити дійсно цікаві і важливі природні території та спостерігати розмаїття рослин і тварин. “У нашій країні такий напрямок туризму лише розвивається, тоді як в багатьох країнах Європи спостереження за птахами або спостереження за дикою природою є дуже популярними та слугують основою для туристичного бізнесу. Думаю, що ця мапа може бути основою для планування туристичних маршрутів та буде цікава іноземним гостям, які приїздять побачити екзотичні для них краєвиди та види флори і фауни”, — розповідає Олеся Петрович.
Своєю чергою, керівниця напряму "Вода" WWF-Україна Ольга Денищик вважає отриману онлайн карту "першим провідником" у світ водно-болотних угідь міжнародного значення. "За кожною позначкою стоїть праця дослідників-науковців та співробітників профільного Міністерства. Сподіваємося, що кількість цих крапок на карті буде збільшуватися кожного року. Різноманіття екосистем, що можуть бути визначені як Рамсарські угіддя, дозволяє розповсюдити цей досвід на всю територію країни. А сама система визначення Рамсарського угіддя в країні, що потерпає від посухи, але продовжує наступ на природні ветланди, є важливим інструментом збереження водно-болотних угідь та їхнього біорізноманіття. Тому ми запрошуємо до співпраці всіх, хто хоче взяти участь у цих процесах”, — резюмує експерт.
© Oksana Golovko