What would you like to search for?

Our News

Захист від кліматичних змін та родючість ґрунтів. Як дика природа впливає на добробут планети

Від могутнього тигра до бджоли-трудівниці, величезне різноманіття живого на Землі має ключовий вплив на добробут як окремої людини, так і планети в цілому. Від величезного асортименту натуральних ліків до захисту від кліматичних потрясінь і поліпшення стану ґрунту, – дика природа потрібна для нашого виживання, благополуччя та процвітання.

Ось лише кілька причин з багатьох, чому дика природа повинна бути пріоритетною для всіх нас та чому кожна людина має задуматися про становище багатьох видів, що знаходяться під загрозою зникнення. 

Захист від зміни клімату
Дикі тварини можуть значно знизити частоту та інтенсивність руйнівних лісових пожеж, поїдаючи траву, через яку може виникати та ширитися вогонь. Наприклад, у парку Хлухлуве-Імфолозі у Південній Африці, мешкає одна з найбільших травоїдних тварин у світі – білий носоріг. Він допомагає зменшити поширення та інтенсивність пожежі, оскільки об’їдає трав’янистий покрив, особливо після сильних опадів, коли трава росте швидше.

Дикі тварини допомагають лісам ефективніше затримувати вуглець. У тропічних лісах слони та тукани харчуються соковитими великими плодами дерев і тим самим сприяють кращому розповсюдженню їхнього насіння. Такі дерева можуть виростати вище, ніж дерева з малими плодами, і це робить їх ефективнішими у захопленні вуглецю з атмосфери. Дослідження показують, що втрата таких дерев призводить до зниження потенціалу зберігання вуглецю в тропічних лісах на 10%.

Крім того, великі дикі рослиноїдні, такі як слони, зебри, носороги та верблюди, виробляють менше метану (що є одним з парникових газів) у порівнянні зі свійськими тваринами. Вони перетравлюють траву інакше – використовуючи великий, єдиний шлунок, а не повторно пережовуючи їжу, як велика рогата худоба, вівці чи кози.

Поліпшення родючості ґрунтів
Дикі тварини відіграють ключову роль у покращенні родючості ґрунту, збагачуючи його на поживні речовини. Гній та сеча допомагають поповнювати вміст поживних речовин та мінералів. Тварини також можуть переміщати поживні речовини між екосистемами. Наприклад, під час нічного харчування на пасовищі бегемот через гній переносить поживні речовини до річки, підвищуючи продуктивність рибних популяцій.

Природна аптечка
Дика природа важлива для дослідників та лікарів знаннями, які мають вирішальне значення для медичної науки. Земноводні особливо важливі для сучасної медицини. До прикладу, сполуки, отримані з жаб, використовуються для лікування депресії, судом, інсультів та втрати пам’яті. Ланолін та вітамін D3 одержуються з овечої вовни, а премарін (що  використовується для лікування симптомів менопаузи) отримується з сечі кобили. Але варто наголосити, що медицина має бути гуманною. Зокрема, використання ведмежої жовчі, або інших популярних засобів медицини, для добування яких знищується велика кількість диких тварин, є недопустимим у сучасному світі. 

Культурне значення
Дика природа також надає нам важливі нематеріальні блага: починаючи від духовного збагачення до відпочинку у місцях дикої природи, які мають терапевтичний ефект для людини. 
Дика природа надає нам важливі нематеріальні блага
Земноводні особливо важливі для сучасної медицини
Дикі тварини можуть значно знизити частоту та інтенсивність руйнівних лісових пожеж

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію