What would you like to search for?

Our News

У Карпатах стартував міжнародний проект з визначення екологічних коридорів

WWF Україна розпочав реалізацію проекту "Відкриті кордони для дикої фауни у Карпатах" (OBWIC), який передбачає визначення міграційних шляхів великих хижаків: ведмедя, рисі та вовка на прикордонній території України, Румунії, Словаччини та Угорщини. Вперше партнери з чотирьох країн Карпатського регіону розроблять спільну методику, за якою визначатимуть екокоридори і критичні території для вільного пересування популяцій цих видів у Карпатах.
 
Проект триватиме 2.5 роки і з українського боку охоплює Закарпатську, Івано-Франківську та Чернівецьку області. Визначення екокоридорів проводитиметься з урахуванням екології та біології ведмедя, рисі та вовка, зокрема заплановані детальні дослідження у природно-заповідних об’єктах і територіях зі сприятливими умовами існування для хижих тварин.
 
“У пошуках їжі, пари, прихистку чи зимівлі великі хижаки можуть долати значні відстані незалежно від того, кордон якої держави вони перетинають. Для цього вони використовують власну мережу шляхів — так звані “міграційні коридори”. Ці екокоридори надзвичайно важливі, особливо для ведмедів, які часто долають відстані навіть до 5 тисяч кілометрів”, — пояснює Тарас Ямелинець, національний координатор проекту, представник WWF Україна та член ГО "РахівЕкоТур". — “Визначення критичних ділянок і забезпечення вільного пересування ведмедя, рисі та вовка територією Карпат є першим кроком до збереження популяцій та осередків існування цих видів”.
 
Наступним етапом стане моніторинг міграцій цих диких тварин за допомогою фотопасток, а також відновлення ділянок екокоридорів, які, здебільшого через антропогенний вплив, втратили свою функціональність. Зокрема, разом з волонтерами запланована висадка дерев на одній із пілотних територій.
 
Ще одне із важливих завдань проекту — зробити екокоридори безпечними як для тварин, так і для людей, які проживають поряд. Для цього в рамках проекту передбачена закупівля та встановлення електропастухів — спеціальних електроогорож для захисту пасік та худоби.
 
Вже впродовж 2020 року заплановані визначення основних екокоридорів, відновлення декількох критичних територій, а також встановлення комплектів електропастухів.
 
Проект "Відкриті кордони для дикої природи в Карпатах" (OBWIC) фінансується в рамках Угорсько-Словако-Румунсько-Української транскордонної програми співпраці ENI 2014-2020 рр. і реалізуються в партнерстві з ГО "РахівЕкоТур", WWF-Румунія, Національним природним парком "Огтелек" (Aggtelek) в Угорщині та Словацьким товариством охорони птахів.
© Stephen Brkich
У пошуках їжі, пари, прихистку чи зимівлі ведмеді можуть долати до 5 тис. км, не зважаючи на державні кордони
© Cristian Remus Papp/WWF-Romania
Уперше чотири країни об'єднаються для виявлення екокоридорів на території Карпат

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію