Учасники Лісового курсу WWF Україна пройшли свою першу практику | WWF ukraine
Учасники Лісового курсу WWF Україна пройшли свою першу практику

Posted on 29 December 2019

У грудні завершився перший етап польових навчальних виїздів у рамках Лісового курсу WWF Україна. 

Лісовий курс — це перший курс онлайн-вебінарів від WWF для тих, хто переймається долею лісів і хоче отримати відповідну базу знань для їхнього ефективного збереження. Отримані у теорії знання учасники закріплюють під час практичних виїздів у ліс. 

Навчання проводять експерти WWF Україна — Андрій Плига та Володимир Яроцький. 

Наразі, у рамках навчання, учасники з усієї України прослухали два вебінари: історія експлуатації лісів людиною на території сучасної України та важливість біорізноманіття, адже саме через призму збереження біорізноманіття ми підходимо до питання збереження лісу.

З вебінарів  учасники дізналися про те, коли почався вплив людини на ліси та коли українські ліси набули свого сучасного вигляду, і що саме цьому сприяло. Крім того, у рамках вебінару про біорізноманіття, слухачі отримали уявлення про умовність термінів “шкідливі” та “корисні” види, про неочевидність зв’язків між різними компонентами екосистеми і їхньою важливістю.

Після цього у Харківській, Київській та Львівській областях відбулися практичні навчальні виїзди. 
Безпосередньо в лісі учасники ознайомилися з просторовою побудовою лісового господарства, наочно побачили відмінність різних ділянок лісу, і дізналися, що саме робить старі ділянки лісу важливими для збереження біорізноманіття. Також, учасники курсу відвідали  проведені рубки, дізналися які є їхні типи та які документи потрібні для їхнього призначення. 

Наразі учасників курсу очікує ще три онлайн-вебінари, після яких вони знатимуть більше про природно-заповідний фонд, та інструменти, які самостійно можуть використовувати для збереження лісу і як ними скористатися. 

Ми у WWF Україна прагнемо того, аби учасники курсу активно використовували механізми збереження лісу на практиці та поширювати набуті знання.

Усі, кому небайдуже збереження лісів, зможуть дізнатися головну інформацію курсу з наших матеріалів, що будуть викладені по його завершенні , або ж долучитися до наступних наборів курсу, які відбуватимуться згодом.
Отримані у теорії знання учасники закріплюють під час практичних виїздів у ліс
© WWF Ukraine
Наразі учасників курсу очікує ще три онлайн-вебінари
© WWF Ukraine
Безпосередньо в лісі учасники ознайомилися з просторовою побудовою лісового господарства та наочно побачили відмінність різних ділянок лісу
© WWF Ukraine