The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
WWF-Україна і Міндовкілля об’єднують зусилля для захисту природи: підписано меморандум про співпрацю
Всесвітній фонд природи WWF-Україна і Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) підписали меморандум про співпрацю, що закладає основу для налагодження спільної роботи із захисту навколишнього середовища. Ця співпраця є стратегічним кроком у формуванні спільної платформи для обміну міжнародним досвідом, проведення наукових досліджень і залучення експертів до розв’язання нагальних екологічних проблем.
Міндовкілля і WWF-Україна об’єднують свої ресурси та досвід для відновлення природи від наслідків війни і розвитку інноваційних підходів до захисту довкілля.
Ключові напрями співпраці включають:
- Відновлення природи, скаліченої війною — інноваційна робота над відновленням лісових, водних та степових екосистем після їх розмінування.
- Збереження біорізноманіття – охорона рідкісних видів рослин та тварин, а також середовища їх існування.
- Ефективне управління природно-заповідним фондом та лісами – із особливою увагою до пралісів та старовікових лісів, що є унікальними природними скарбами України.
- Стале управління водними ресурсами — спільна робота задля забезпечення інтегрованого управління водними ресурсами.
- Покращення екологічного врядування — робота над попередженням злочинів та корупції у сфері охорони довкілля.
- Адаптація до зміни клімату – розробка рішень для мінімізації негативних наслідків кліматичних змін.
- Євроінтеграція – гармонізація українського законодавства з європейськими стандартами та імплементація міжнародних природоохоронних конвенцій та вдосконалення національної політики.
"Підписання меморандуму з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України – це важливий крок до встановлення міцного стратегічного партнерства. Ми високо цінуємо можливість обмінюватися досвідом та експертизою у сфері охорони довкілля. Цей меморандум відкриває нові можливості для реалізації спільних проєктів та впровадження кращих практик у галузі. Зокрема, ми вже визначили конкретний план дій на найближчі роки, який включає спільне опрацювання рекомендацій до законодавства для його гармонізації з Регламентом ЄС щодо знеліснення (EUDR), співпрацю у розробці та імплементації Стратегії збереження біорізноманіття до 2030 року, а також післявоєнне відновлення лісів. Ми переконані, що лише об’єднавши наші зусилля, ми зможемо подолати екологічні виклики та забезпечити сталий розвиток нашої країни", — підкреслює виконавчий директор WWF-Україна Богдан Вихор.
"Цей Меморандум є кроком до формування нашої спільної інформаційно-технологічної платформи для обміну досвідом, проведення наукових досліджень і залучення експертів різних галузей до вирішення екологічних проблем. Таким чином, Міндовкілля і WWF-Україна об’єднують свої ресурси та досвід для відновлення природи і розвитку інноваційних підходів до захисту довкілля. Дякую WWF-Україна за ініціативність та системний підхід до нашої спільної мети. Адже найважливіше, що ми можемо зробити сьогодні, коли пріоритетом держави є безпека та обороноздатність, – згуртуватися та об’єднати наші зусилля. Впевнена, попереду багато цікавих та важливих проєктів", — зазначила міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
Довідково.
Всесвітній фонд природи WWF – незалежна природоохоронна організація, що нараховує понад 5 мільйонів прихильників і має представництва в більш ніж 100 країнах світу. Місія WWF полягає в тому, щоб зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, в якому людина житиме в гармонії з природою.
Понад 20 років WWF реалізує проєкти в Україні, а з 2019-го діє як національне представництво WWF, що об’єднує представників громадськості та науковців. Робота WWF-Україна набуває різноманітних форм – проведення досліджень, просвітництво, консультування державних органів та лобіювання змін до законодавства, мобілізація фінансових ресурсів для впровадження програм із вивчення і збереження природи. Діяльність WWF-Україна стосується насамперед таких тем, як ліси, прісна вода та рідкісні види.