What would you like to search for?

Our News

WWF-Україна та The HALO Trust Україна об’єднали зусилля, щоб зробити розмінування не лише безпечним, а й екологічно сталим

The HALO Trust Україна та Всесвітній фонд природи WWF-Україна розпочали співпрацю, щоб сприяти екологічній сталості операцій з розмінування в Україні. Про це у грудні сторони підписали спеціальний меморандум. У рамках першого спільного проєкту організації поставили за мету відновити розміновані лісосмуги у Миколаївській області, які є важливими для збереження ландшафтів та кліматичної стійкості регіону.

 

«Відновлення природи є невід'ємною умовою відбудови України, — коментує Богдан Вихор, виконавчий директор WWF-Україна. — Ми раді розпочати співпрацю з HALO Trust у рамках цього важливого проєкту. Відновлення лісосмуг на розмінованих землях у Миколаївській області є не лише першим кроком до реконструкції  уражених війною екосистем, а й важливим прикладом впровадження комплексного підходу до відродження України».

 

Україна має законодавчі прогалини у процесі відновленні земель після бойових дій. Співпраця The HALO Trust та WWF-Україна має на меті не лише створити екологічно сталу модель для Миколаївщини, а й вперше для України розробити рекомендації законодавчих змін. Спільні зусилля організацій спрямовані на те, щоб зробити процес розмінування не лише безпечним, а й екологічно сталим.

 

«У The HALO Trust ми чітко усвідомлюємо зв’язок між нашою важливою роботою з очищення земель від вибухонебезпечних предметів та необхідністю збереження біорізноманіття та підвищення стійкості громад до кліматичних змін, — зазначає Піт Сміт, керівник програми The HALO Trust Україна. — Забезпечення екологічної стійкості нашої діяльності та мінімізація впливу на довкілля є важливими для виконання нашої основної місії — захисту тих, хто постраждав від війни». 

 

Згідно з дослідженням TopLead, сьогодні в Україні заміновано 30 % територій — це площа, яка дорівнює двом Чехіям або чотирьом Швейцаріям. Водночас понад 56% території України — це орні  землі, що є одним із найвищих показників в у Європі та свідчить про значне втручання в природні екосистеми. Це загострює потребу сталого ведення сільського господарства й інтенсивного впровадження природоорієнтованих рішень, таких як агролісівництво й полезахисні лісові смуги.  До того ж забруднення цих територій вибухонебезпечними предметами чи хімічними речовинами може суттєво вплинути на економіку та продовольчу безпеку.

 

The HALO Trust (HALO) — найбільша міжнародна некомерційна організація, яка знешкоджує міни та вибухонебезпечні боєприпаси у понад 30 країнах та територіях світу упродовж 36 років. Місія організації полягає в тому, щоб захищати життя та відновлювати життєдіяльність людей, які постраждали від війни. HALO працює на сході України з 2015 року, а тепер ще й у Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській та Херсонській областях. 

 

Всесвітній фонд природи WWF — одна з найвпливовіших і найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі, яка об'єднує понад п'ять мільйонів прихильників і має представництва у більш ніж 100 країнах світу. Місія WWF — зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, в якому людина живе в гармонії з природою. Основними напрямками роботи WWF є захист лісів, прісних водойм, морів та океанів, збереження видів флори та фауни, мінімізація використання токсичних речовин та боротьба зі зміною клімату. В Україні, як національний офіс з 2019 року

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію