What would you like to search for?

Our News

В Дунаї помітили малька осетра руського, який перебуває на межі зникнення в Україні

В річці Дунай розпочався довгоочікуваний скат молоді осетрових, що є свідченням успішного природного нересту цих цінних риб. Експерти WWF-Україна помітили молодь трьох видів: стерляді, білуги та, що особливо важливо, осетра руського. 

Хоча цьогорічний скат дещо менш інтенсивний, порівнюючи з минулим роком, це все ж таки позитивний знак, який свідчить про існування популяції осетрових в Дунаї.

Ця новина є чудовим прикладом успішних природоохоронних заходів, спрямованих на збереження осетрових в Дунаї. Спільними зусиллями науковців, рибалок та влади вдалося створити сприятливі умови для розмноження цих рідкісних риб, що дає нам надію на їхнє майбутнє.

Важливу роль на цьому шляху відіграє також підтримка таких міжнародних проєктів як LIFE-Boat 4 Sturgeon, який покликаний врятувати від вимирання чотири види осетрових, що залишилися в Дунаї. З 2022 по 2029 рік партнери проєкту реалізують шість природоохоронних заходів для порятунку осетра руського, стерляді, севрюги та білуги.

Переживши динозаврів, осетрові види риб в Україні опинилися на межі зникнення. З 26 видів осетрових, що існують у світі, в наших водах історично водились шість: білуга звичайна, осетер атлантичний, осетер російський, осетер шип, севрюга звичайна та стерлядь прісноводна. Усі вони занесені до Червоної книги України.

На жаль, осетер атлантичний та осетер шип офіційно визнані зниклими на території України через браконьєрство, руйнування природних місць нересту та будівництво гребель. Інші чотири види хоч і збереглися, але перебувають на межі зникнення.

Що кожен з нас може зробити для порятунку осетрових в Україні:

  • Відмовитися від купівлі чорної ікри та продуктів з диких  осетрових. Натомість надавати перевагу продуктам з осетрових видів риб, що вирощені аквакультурно, тобто на осетрових фермах. Боротьба з браконьєрством та незаконною торгівлею осетриною ведеться на державному рівні, зокрема рибоохоронними патрулями Держрибагентства. Водночас важливо, щоб споживачі віддавали перевагу легальній аквакультурі, адже таким чином знищується економічна основа браконьєрства, підтримується стійке рибальство і забезпечується екологічна безпека України.
  • Підтримувати природоохоронні організації та проєкти. 
  • Підвищувати обізнаність. Розповідайте друзям та родині про проблему зникнення осетрових та про те, що можна зробити для їх порятунку.

Більше про проєкт LIFE-Boat 4 Sturgeon:

 

Мета проєкту LIFE-Boat 4 Sturgeon – врятувати від вимирання чотири види осетрових, які ще залишилися в Дунаї. З 2022 по 2029 рік партнери, що беруть участь у проєкті, впровадять шість природоохоронних заходів для таких видів: осетер руський, стерлядь прісноводна, севрюга та білуга.

У рамках проєкту буде створено живий генетичний банк для чотирьох останніх видів осетрових у Дунаї та посилено природні популяції за рахунок зариблення молоддю їхнього ареалу. Серед заходів проєкту - створення “LIFE-Boat 4 Sturgeon”, плавучого інкубатору на Дунаї у Відні (Австрія) для утримання та відтворення маточного поголів’я і вирощування молоді. Додатково, для мінімізації ризиків, подібний інкубатор для маточного стада буде побудовано на річці Кьорьош (Угорщина). Ще один інкубаційний контейнер буде встановлено на березі річки Мура (Словенія).

Серед партнерів проєкту – Віденьський університет природних ресурсів і природничих наук (керівник проєкту), Федеральне міністерство сільського, лісового, регіонального та водного господарства Австрії, viadonau, місто Відень, WWF Австрія, WWF Румунія, WWF Україна, WWF Болгарія, Revivo і MATE. ЄС забезпечує більшу частину фінансування через Програму LIFE.

 
 
 

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію