What would you like to search for?

Our News

Ukraine Recovery Conference 2024: українські та європейські НУО об'єднують зусилля для сталого відновлення України


11-12 червня 2024 року в Берліні відбудеться Ukraine Recovery Conference 2024 — подія, що об'єднає на одному майданчику представників влади, бізнесу та громадянського суспільства з України та всього світу аби обговорити важливі питання короткотривалого та довгострокового відновлення України.

Війна чинить катастрофічний вплив на довкілля. Саме тому відновлення України це також й про ліквідацію шкоди, що завдана природі. За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, з початку російської військової агресії було уражено щонайменше 900 природоохоронних територій загальною площею 1,2 мільйона гектарів, що складають 30% усіх природоохоронних територій в Україні. Пожежі спустошили територію, що еквівалентна площі одного мільйона футбольних полів, з яких 12% територій належать до Смарагдової мережі. За прогнозами, для відновлення до довоєнного стану потрібно буде 60-80 років.

Щоб пом’якшити наслідки впливу війни, а також для забезпечення сталого майбутнього України, важливо вже зараз враховувати принципи сталості у плани відновлення України. WWF-Україна, WWF-CEE, WWF-Germany, Greenpeace-Ukraine, Greenpeace-Germany, CEE Bankwatch Network, EEB, МБО «Екологія-Право-Людина», Екодія, Українська природозахисна група, UA Animals та інші українські і європейські неурядові організації (НУО) підготували Спільну заяву із закликом до співпраці з Урядом та міжнародними партнерами України. Цей документ підкреслює важливе значення громадянського суспільства у час російської військової агресії, а також їх роль у посиленні дій українського уряду. Залучення громадянського суспільства може значно покращити якість та швидкість екологічних реформ, що передбачені Ukraine Facility, Планом для Ukraine Facility, Екологічним договором та  Європейським зеленим курсом.


Валерія Коломієць, директорка проєктів з відновлення України WWF-Україна, пояснює: «Довкіллєві громадські організації готові поділитися своїм досвідом збереження біорізноманіття, переходу до відновлюваних джерел енергії та циркулярної економіки, надати об'єктивні погляди та залучити громадян до участі. Проте, щоб ми могли виконати свою роль, ми закликаємо уряди залучати нас до процесу прийняття рішень».

Зелене та стале відновлення України — довгостроковий процес, але є деякі короткострокові завдання, які потребують нагальної уваги та для яких НУО пропонують свою підтримку та участь: 

  • створення дієвих механізмів співпраці НУО та Держави;
  • долучення до процесу розробки настанов щодо реалізації принципу «Не заподіяти значної шкоди»; 
  • експертна підтримка в процесі переговорів та вступу України до Європейського Союзу; 
  • пошук найкращих стратегій, політик та фінансових механізмів, необхідних для розширення масштабів розгортання проєктів з відновлюваної енергетики по всій країні; 
  • розбудова позитивної для довкілля та різноманіття інфраструктури, а також протидія корупції у сфері управління природними ресурсами. 

Цей документ є не просто заявою, а консолідованою пропозицією громадянського суспільства Державі, метою якого є досягнення сталого та позитивного для людини та природи відновлення України. 

 

Для контактів:

Юлія Новосельцева

Спеціалістка з комунікацій WWF-Україна

e-mail: ynovoseltseva@wwf.ua

тел.: +38 063 756 62 93

Про WWF-Україна:

Всесвітній фонд природи WWF — одна з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі, що нараховує понад 5 мільйонів прихильників і має представництва у більш ніж 100 країнах світу. Місія WWF полягає у тому, щоб зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою. Цього можна досягти шляхом збереження біорізноманіття планети, раціонального використання природних ресурсів, зменшення забруднення та нераціонального споживання.

 

Понад 20 років WWF реалізує проєкти в Україні. З 2019-го ми діємо як національне представництво WWF, яке об'єднує представників громадськості та науковців. Наша робота набуває різноманітних форм — проведення досліджень, просвітництво, консультування державних органів та лобіювання змін до законодавства, мобілізація фінансових ресурсів для впровадження програм з вивчення і збереження природи. Наша діяльність стосується, у першу чергу, таких тем, як ліси, прісна вода та рідкісні види.

 

Стежте за діяльністю WWF-Україна:

Сайт https://wwf.ua (WWF-Ukraine)

Facebook facebook.com/wwfukraine (WWF-Україна)

Instagram instagram.com/wwf_ukraine (WWF_Ukraine)

Telegram https://t.me/wwfukraine (@wwfukraine)

 

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію