What would you like to search for?

Our News

НАЗК співпрацюватиме з WWF-Україна задля мінімізації корупційних ризиків у сфері лісового господарства

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Віктор Павлущик обговорив з представниками Всесвітнього фонду природи, WWF-Україна спільні дії щодо вирішення проблем у сфері лісового господарства. Форми співпраці, зокрема, передбачають спільне проведення стратегічного аналізу корупційних ризиків.

«Аналіз корупційних ризиків, який здійснює НАЗК, є ефективним інструментом запобігання корупції. Дані соцопитування НАЗК свідчать про високий рівень поширеності корупції у сфері лісового господарства. Основним джерелом корупційних ризиків є недосконалість законодавства та відсутність чітко прописаних процедур, чим і користуються недоброчесні посадові особи. Для нас важливо об’єднувати зусилля з усіма зацікавленими сторонами для формування ефективних антикорупційних запобіжників у сфері лісового господарства. Ми налаштовані продуктивно співпрацювати з фахівцями Всесвітнього фонду природи. Така співпраця підсилює позиції кожної сторони і дає змогу досягати спільного результату», - зауважив Голова НАЗК Віктор Павлущик.

НАЗК розпочало збір інформації щодо можливих корупційних ризиків у сфері лісового господарства для вирішення, зокрема, проблеми незаконних вирубок лісів, зміни цільового призначення земельних лісових ділянок, функціонування ринку деревини та залучає партнерів для розробки ефективних рекомендацій щодо усунення ідентифікованих корупційних ризиків.

Директорка програм та проєктів з Відновлення, WWF-Україна - Валерія Коломієць під час зустрічі зазначила, що питання сталого та ефективного лісового менеджменту вже не перший рік є одним із важливих фокусів організації. Окрім проведення низки досліджень з метою напрацювання кращих практик у цій галузі, також WWF-Україна регулярно комунікує та збирає на своєму майданчику усіх стейкхолдерів: органи державної влади, науковців, бізнес та міжнародних партнерів. 

“Важливо розуміти, що потреби відновлення становлять великі ризики для українських лісів, саме тому важливо ідентифікувати проблему та напрацьовувати найбільш ефективні рішення із залученням якнайширшого кола зацікавлених сторін. Експерти організації з радістю долучаться до ініціативи НАЗК, аби не лише поділитися власними напрацюваннями, але й надати експертам Агентства глибше розуміння проблематики та шляхів її вирішення”, - зазначила Валерія Коломієць.

Зазначимо, що НАЗК проводить стратегічний аналіз корупційних ризиків у різних  сферах суспільного життя. Так, Національне агентство ідентифікує корупційні ризики на основі аналізу законодавства, обміну інформацією з органами державної влади, інформації від правоохоронних органів. За результатами дослідження корупційних ризиків НАЗК надає чіткі рекомендації органам влади щодо шляхів усунення прогалин в законодавстві, які створюють умови для корупційних зловживань, а також здійснює моніторинг виконання цих рекомендацій.

Всесвітній фонд природи України, WWF-Україна – найбільша та одна з найвпливовіших незалежних природоохоронних організацій у світі, що нараховує понад 5 мільйонів прихильників і має представництва у більш ніж 100 країнах світу. Основні напрями, на яких працює WWF, – охорона лісів, прісноводних водойм, морів та океанів, збереження видів флори та фауни, мінімізація використання токсичних речовин, зміна клімату.

 
 

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію