What would you like to search for?

Our News

WWF-Україна презентував дослідження «Регулювання ринку деревини та система його моніторингу в Україні»


Близько одного мільйона гектарів лісів України (1/10 частина) розташовані на тимчасово окупованих територіях або територіях, де ведуться активні бойові дії. Разом з тим, Державне агентство лісових ресурсів України публічно декларує свою ціль до збільшення обсягів лісозаготівлі з 15 до 25 млн м3, з яких зростання внутрішнього використання складає лише 2 млн м3 на противагу 8 млн м3 експорту. Зважаючи на збільшення потреби у деревині для післявоєнної відбудови нашої країни, регулювання ринку деревини є критично важливим аспектом для сталого розвитку лісового сектору. 

WWF-Україна підготував дослідження «Регулювання ринку деревини та система його моніторингу в Україні», щоб сформувати напрями удосконалення регулювання ринку деревини, зокрема, в контексті євроінтеграції та виконання вимог Регламенту ЄС щодо знеліснення та деградації лісів (EUDR). Дослідження окреслює значну частку національних викликів у регулюванні ринку деревини, прогалини та пошук способів покращення його моніторингу. Публікація висвітлює:

  • Характеристику лісової галузі України в розрізі забезпечення різних етапів ланцюга постачання деревини — від планування лісогосподарської діяльності й лісозаготівлі до реалізації лісопродукції та експорту деревини.
  • Національні виклики та проблеми в ланцюзі постачання деревини.
  • Законодавчі передумови та нормативно правова база у регулюванні ринку деревини в Україні.
  • Значення адаптації системи регулювання ринку деревини до вимог європейського законодавства.
  • Шляхи підвищення ефективності системи моніторингу ринку деревини в Україні.
  • Рекомендації з покращення системи регулювання та моніторингу ринку деревини.

Реалізація рекомендацій дослідження може допомогти Україні забезпечити стале та відповідальне використання лісових ресурсів, зменшити негативний вплив на навколишнє середовище та сприяти розвитку лісового господарства як важливої галузі економіки.

Публікацію підготували експерти на замовлення WWF-Україна в межах проєкту «Smartwood (BBB UI) Build Back Better Ukraine Initiative».
    

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію