What would you like to search for?

Our News

WWF-CEE та Фундація Coca-Cola продовжать партнерство і співпрацю для посилення стійкості до кліматичних змін та покращення стану басейну річки Дунай


19 березня 2024 Всесвітній фонд природи Центральна та Східна Європа (WWF-CEE) та Фундація Coca-Cola (The Coca-Cola Foundation) оголосили про продовження партнерства в межах проєкту Living Danube Partnership.
Його мета – підтримувати заходи з підвищення стійкості басейну річки Дунай до кліматичних змін та ризиків, пов’язаних з водними ресурсами, протягом наступних трьох років. На підтримку проєкту Фундація Coca-Cola виділяє 1,53 мільйона доларів США.

Басейн річки Дунай є другим за величиною річковим басейном Європи. Крім того, це найбільший транскордонний річковий басейн у світі, що простягається на 2800 км — від Шварцвальду до Чорного моря. Дунай протікає територією десяти держав і повністю або частково збирає у себе води територій дев'ятнадцяти країн. Однак за останні 150 років понад 80% водно-болотних угідь басейну було втрачено внаслідок меліорації, будівництва гребель, дамб і берегових укріплень, а також через кліматичні зміни.  

Проблеми, породжені деградацією природи, втратою біорізноманіття та виснаженням прісноводних ресурсів, нерозривно пов'язані між собою. Подолання цих проблем — ключовий фактор у пом'якшенні наслідків зміни клімату. Спільні зусилля з боку промисловості, сільського господарства; урядових та природозахисних організацій є критично необхідними для досягнення довгострокових позитивних результатів на шляху до відновлення природи та захисту життєво важливих екосистем, а також підвищення стійкості до викликів, пов'язаних із кліматичними змінами та водними ризиками. 

З моменту започаткування програми у 2014 році, Living Danube Partnership підтримав понад дев'ять проєктів у шести країнах: Австрії, Болгарії, Хорватії, Угорщині, Сербії та Румунії.

Проєкт і надалі зосереджуватиме зусилля на відновленні водно-болотних угідь, заплав і приток річки Дунай, спираючись на успіхи, досягнуті завдяки багатогалузевій програмі за останні десять років. Living Danube Partnership також сприятиме підвищенню стійкості громад, вразливих до кліматичних змін і пов'язаних з ними водними ризиками, — як у міській, так і в сільській місцевостях. Водночас проєкт працюватиме над поліпшенням стану басейну Дунаю і  забезпеченням переваг для місцевих громад, сільського господарства та природи шляхом спільних дій.

"Сильні паводки, посухи і періоди аномально високих температур вже спустошують окремі райони Європи, завдаючи величезних збитків громадам, бізнесу та природі. Щоб подолати ці проблеми, нам необхідно співпрацювати з природою, а не діяти проти неї. Наша увага має бути спрямована не лише на збереження, а й на відновлення екосистем (включно з водними, такими як річки та водно-болотні угіддя) і біорізноманіття, — наголошує Андреас Бекманн (Andreas Beckmann), Генеральний директор WWF-CEE. — Для досягнення істотних змін у масштабах усієї Європи необхідні спільні дії. Наше спільне бачення Дунаю, що вирує життям, де процвітають і люди, і природа, знову об'єднало нас з Фундацією Coca-Cola, а тепер ще й з Coca-Cola Європа і Coca-Cola HBC. Разом ми напрацюємо сталі рішення, які не лише дозволять посилити стійкість громад до кліматичних змін та пов’язаних з ними водними ризиками, але й покращать стан басейну Дунаю”.  

"За допомогою спільних дій Фундація Coca-Cola прагне досягти помітного та довготривалого впливу, як на благо довкілля, так і для життя громад по всьому світу, — каже Саадія Мадсб'єрг (Saadia Madsbjerg), президентка Фундації Coca-Cola та віце-президентка зі зв'язків з громадськістю The Coca‑Cola Company. — “Підтримка Фундацією відновлення проєкту Living Danube Partnership спільно з WWF-CEE –  позитивний крок щодо нашого спільного бачення у подальшій розбудові кліматичної стійкості  басейну Дунаю". 

Розширення партнерства передбачає реалізацію проєктів у шести країнах, а саме: в Румунії, Угорщині, Болгарії, Україні, Словаччині та Чехії — на основі роботи з відновлення водних екосистем, проведеної в більшості із цих країн на першому етапі проєкта Living Danube Partnership.

В межах розширення партнерства планується збільшення масштабів проєкту —  відновлення природних ресурсів, яке сприятиме  підвищенню стійкості громад. Це охоплюватиме заходи як в сільській місцевості, так і в містах (тоді як у попередні роки переважна більшість проєктів були реалізовані у віддалених сільських місцевостях). Нові проєктні роботи проходитимуть на об'єктах в Угорщині (верхня заплава Тиси) та Чехії (Рудні гори). 

Крім того, Coca-Cola Європа підтримуватиме проєкт Living Danube Partnership для демонстрації та заохочення до належного управління водними ресурсами та вивчення додаткових можливостей для спільних дій у цьому напрямку. 

До завершення першого етапу Living Danube Partnership у 2021 році, згідно з WWF-CEE, за підтримки Фундації Coca-Cola, фондів ЄС та державних коштів було відновлено близько 5462 гектарів сільських водно-болотних угідь, річок і заплав, що дає можливість поповнювати приблизно 13,45 млн м3 води щорічно. Подібні партнерства спонукають світову спільноту покращувати управління водними ресурсами, демонструючи та заохочуючи відповідальне водокористування.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь до Coca-Cola Europe: media.europe@coca-cola.com 

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію