What would you like to search for?

Our News

“Послідовність” лісової галузі у захисті біорізноманіття


Збільшення площі лісів зазвичай сприймається як щось позитивне. Але чи завжди це так? Чи може висадка лісу у невідповідному місці завдавати шкоди природним екосистемам? Так, якщо мова йде про степові ландшафти, де зростають притаманні тільки для степів рідкісні рослини. Докорінна зміна ландшафту та рослинності призводить до знищення рідкісних видів й цілої екосистеми. Тому науковці та громадськість докладають зусиль для заповідання степових ділянок. Це особливо важливо, оскільки степові ділянки — це найбільш постраждалий вид екосистеми. В Україні їх лишилось всього декілька відсотків, у місцях, що не придатні для ведення сільського господарства — у балках та ярах.


Однією з таких запроєктованих для заповідання ділянок є ландшафтний заказник місцевого значення “Олександрівська балка” на Миколаївщині. У 2022 році Філія “Баштанське лісове господарство” ДП “Ліси України” погодила створення на цій ділянці заказника площею 269 га.


Однак вже у березні 2024 року фахівці ГО “Українська природоохоронна група” виявили факт розорювання і заліснення запроєктованої для заповідання балки. На залісненій території виявили занесені до Червоної книги України горицвіт весняний, шафран сітчастий, брандушка різнобарвна.   


Такі дії грубо порушують норми Закону України “Про Червону книгу України” та Лісового кодексу України, які чітко забороняють  здійснювати лісорозведення на степових ділянках. Цей факт зайвий раз свідчить про систематичне ігнорування думки громадськості та науковців з боку лісової галузі в частині збереження біорізноманіття при створенні нових лісів.


WWF-Україна закликає негайно припинити протиправне заліснення та створити заказник в Олександрівській балці, а також посилити контроль за дотриманням природоохоронного законодавства при лісорозведенні.

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію