What would you like to search for?

Our News

Тренінг щодо моніторингу великих хижаків у Рівненському природозаповіднику

Для ефективного управління територіями, збереження біорізноманіття та уникнення конфліктів у регіоні необхідно систематично збирати та аналізувати дані про популяції великих хижаків та супутні види. Цю завдання можуть виконати сучасні програмні засоби від голландської природоохоронної організації Sensing Clues Foundation. Такий інструментарій є невід'ємною частиною роботи єгерів та працівників природоохоронних установ, бо допомагає зі збором та аналізом екологічних даних для науковців. Ця методика вже використовується на 4 787 224 га природних ландшафтів у 18 країнах Європи, Африки, Азії й Америки.

 

Подібрий підхід моніторингу дозволяє у режимі реального часу відстежувати роботу своєї команди, місцезнаходження та дані спостережень, отримуючи відповіді на питання, такі як: де зараз перебувають члени команди, з якими ситуаціями стикнулися сьогодні під час роботи, та що зафіксували. Інструменти пошуку і статистики дозволяють докладно опрацьовувати інформацію, включаючи визначення кількості зафіксованих пожеж або облікованих тварин певного виду за певний період, а також розподіл їх за джерелами та способами фіксації.

У пакеті інструментів містяться кілька програм, одна з них – Cluey Data Collector, мобільний додаток для збору екологічної інформації, який користується природоохоронцями по всьому світу. Лісівники та експерти з мисливства використовують цей інструмент для збору та синхронізації моніторингових даних про біорізноманіття та стан екологічних умов території. Застосунок зберігає інформацію у базі даних, до якої мають доступ всі учасники процесу, що сприяє підвищенню ефективності збору та синхронізації даних.

FOCUS Data Explorer та WildCat (Wildlife Conservation Analytical Toolbox) – це аналітичні інструменти для якісної візуалізації та аналізу зібраної інформації,  створення різноманітних карт та звітів у зручному для користувача програмному середовищі. Вони збирають інформацію з різних джерел (мобільні додатки, трекери, фотопастки, супутникові знімки, польові датчики) та місць, класифікують та кластеризують дані за різноманітними параметрами та критеріями, а потім візуалізують для аналізу та подальшого звітування.
 

Усі інструменти Sensing Clues оптимізовані для роботи в Google Chrome. Управління інформацією повністю автоматизоване, максимально спрощене та не вимагає ручної обробки паперових даних. Експерти WWF-Україна провели тренінг щодо роботи та використання Sensing Clues для працівників Рівненського природного заповідника та суміжних територій у межах проєкту “Nature FIRST”.  Під час тренінгу учасники детально ознайомилися з мобільним додатком, його функціоналом та особливостями роботи, а також провели свої перші спостереження.


Про проєкт Nature FIRST:

 

Втрата біорізноманіття — одна з найактуальніших проблем людства. Подолати її допоможуть ґрунтовне та глибоке розуміння причин, а також ефективності стратегій для збереження та відновлення: чому і де біорізноманіття скорочується, а також які ключові чинники на це впливають. Мета міжнародного проєкту “Forensic Intelligence and Remote Sensing Tecnologies for Nature Conservation” або Nature FIRST — розробити прогнозовані, проактивні та попереджувальні можливості у сфері охорони природи, зокрема покращити якість та ефективність моніторингу біорізноманіття. 


Проєкт об’єднав 12 партнерів з 6 європейських країн та реалізується на ключових територіях — транскордонна територія Марамуреш (Румунія, Україна), дельта Дунаю (Румунія), Анкарес-Коурель (Іспанія), гора Стара Планіна (Болгарія) — в межах програми фінансування ЄС HORIZON EUROPE. Сайт: www.naturefirst.info

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію