What would you like to search for?

Our News

Понад 90 га територій можуть отримати природоохоронний статус за результатами експедиційних досліджень WWF-Україна


Експерти WWF-Україна виявили рідкісні види рослин і тварин у природних старовікових лісах Івано-Франківської області, які досі не мають жодного природоохоронного статусу. 

У другій половині 2023 року WWF-Україна провів експедиційні дослідження в межах філій ДП «Надвірянське лісове господарство» та ДП «Делятинське лісове господарство», де, зокрема, були обстежені мішані та хвойні старовікові лісові масиви на схилах біля хребта Явірник, гір Товста та Козя (території між містами Яремче та селищем Зелене).
 

За результатами виїздів ми виявили: 

  • рідкісних дятла трипалого, сову довгохвостої та сичика-горобця (зафіксовано вокально та візуально);
  • 5 видів равликів, які занесені до Червоної книги;
  • 2 великі осередки сосни кедрової європейської — реліктового виду хвойних дерев, які можуть жити до 1000 років;
  • чисельні точки зростання плауна річного та баранця звичайного  багаторічних спорових  рослин родини Плаунові (Lycopodiaceae), які також занесені до Червоної книги України і є індикаторами стану лісових екосистем.


На основі зібраних даних ми вже підготували та надіслали на затвердження до Івано-Франківської обласної військової адміністрації матеріали для створення спеціальних зон для збереження біорізноманіття цих територій, які охоплюють понад 90 гектарів.


Основна мета наших польових досліджень — виявити та захистити старовікові ліси, а також об’єкти рослинного та тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, старовікові дерева, типові та унікальні природні комплекси й об’єкти.


Долучайтесь до збереження природи України — підтримуйте діяльність WWF-Україна!

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію