What would you like to search for?

Our News

Об'єднані заради справедливості. Об’єднані заради природи

Внаслідок російської військової агресії уражено 900 об’єктів та територій природно-заповідного фонду України загальною площею 1,24 мільйона гектарів. Понад 500 територій та об’єктів, що займають  понад 800 тисяч гектарів, лишаються окупованими. 

 

Дводенний Міжнародний форум «United for Justice. United for Nature» об’єднав світових політиків, юристів, науковців, природоохоронців, представників дипломатичних установ та громадських організацій для підвищення обізнаності світу про екологічні наслідки війни та задля реалізації пункту 8 Формули миру Президента України.

 

«Не відбудовувати минуле, а створювати майбутнє» — ця фраза являється основою ініціативи WWF “Regenerate Ukraine”. Та ми впевнені, що вона має бути девізом усього процесу відновлення країни — її природи, економіки та інституцій. Природа має бути наскрізним поняттям при створенні законодавства України, особливо тепер, коли перед нами також стоїть амбітний виклик адаптувати наше законодавство до законодавства ЄС. І ми так само як і всі наші колеги з громадського сектору, виступаємо за те, що будь-які кроки та рішення державної влади, що пов’язані з відновленням України, мають бути сталими та відповідати найкращим європейським практикам», — говорить Валерія Коломієць, директорка ініціатив з відновлення України WWF-Україна.

Міжнародна та міжрегіональна співпраця, експертність, можливість використовувати кращі практики та досвід роботи з українськими та європейськими організаціями, інституціями та бізнесом, дають WWF можливість розробляти та рекомендувати сталі проєкти та програми відновлення.

«У природній економіці валютою є не гроші, а життя. Ми чи не останнє покоління, яке може зберегти біорізноманіття планети. Жодна війна ще не впливала позитивно на довкілля, і російська військова агресія проти України, звичайно, не є виключенням. Наша задача і щоденна робота — зберігати довкілля. Інтеграція кращих практик менеджменту та природоорієнтованих рішень допоможуть пришвидшити сталий економічний розвиток України та відновити її природу», зазначив директор з природоохоронної роботи  WWF-України Костянтин Гура.

 

Міжнародна робоча група з питань екологічних наслідків російської військової агресії, до роботи якої долучився WWF-Україна, була створена цього року. Її мета — оцінка наслідків війни для навколишнього середовища країни, екологічне відновлення та розробка рекомендацій для пошуку механізмів притягнення країни-агресорки до відповідальності за екологічні злочини. Ми впевнені, що конструктивна взаємодія держави та громадських організацій допоможуть зробити процес відновлення та євроінтеграції прозорим, підзвітним, інклюзивним, сталим і трансформаційним. 

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію