What would you like to search for?

Our News

Життя перемагає: зариблення Дунаю осетровими


18 жовтня 2023 року відбудеться зариблення акваторії української частини Дунаю червонокнижними видами осетрових риб в рамках роботи WWF-Україна разом з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державним агентством розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм України і фахівцями Дунайського біосферного заповідника.

Біорізноманіття України потерпає щодня внаслідок російської агресії. Підрив Каховської ГЕС спровокував екологічну та гуманітарну катастрофу і поставив під загрозу існування багатьох видів дикої фауни, в тому числі стерлядь та осетрів руських.

Збереженням осетрових WWF-Україна займається вже понад п’ять років. Проєкт «Життя дунайським осетровим» дозволив значно посилити цю роботу на державному рівні, запропонувавши основу для Плану дій щодо збереження осетрових риб (родина Acipenseridae) в Україні на 2021-2029 роки, створеного у співпраці з Міндовкілля і провідними науковцями галузі. Його було прийнято у грудні 2020 року.

Цьогорічне зариблення — це ще один крок до відновлення дунайської популяції осетрових. Оскільки осетрові види риб є «парасольковим видом», заходи для їхнього збереження вирішують багато задач зі збереження довкілля.  Наступними кроками стане  відновлення популяцій осетрових в інших річках країни.

Подія відбудеться відповідно до  вимог українського законодавства та сучасних наукових рекомендацій, що стимулюватиме максимальну виживаність випущених особин як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Саме для цього команда WWF-Україна проаналізувала популяційне походження осетрових, призначених до зариблення, провела кілька турів консультацій з українськими фахівцями. Також всі особини будуть марковані спеціальним барвником, що дасть змогу відстежувати їх в межах всієї доступної для них акваторії Дунаю та Чорного моря. 

Запрошуємо взяти участь у пресконференції, поспілкуватися з фахівцями та долучитись до процесу зариблення на р. Дунай.

Важливо: всі медіа на події повинні мати акредитацію ЗСУ.

Акредитація на подію за посланням
 

Для контактів:

 

Олександра Ткач

Спеціалістка з комунікацій напряму “Рідкісні види”

e-mail: otkach@wwf.ua 

тел.: +380 66 53-59-225

 

Стежте за діяльністю WWF-Україна:

Сайт https://wwf.ua (WWF Ukraine)

Facebook facebook.com/wwfukraine (WWF-Україна)

Instagram instagram.com/wwf_ukraine (WWF_Ukraine)

Telegram https://t.me/wwfukraine (@wwfukraine)

 

Про WWF-Україна

 

Всесвітній фонд природи WWF — одна з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі, що нараховує понад 5 мільйонів прихильників і має представництва у понад 100 країнах світу. Наша місія — зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою. Цього можна досягти шляхом збереження біорізноманіття планети, раціонального використання природних ресурсів, зменшення забруднення та нераціонального споживання.

 

Понад 20 років WWF реалізує проєкти в Україні. З 2019-го ми діємо як національне представництво WWF, яке об’єднує представників громадськості та науковців. Наша діяльність стосується, у першу чергу, таких тем, як ліси, вода, рідкісні види та клімат.

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію