The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Звернення WWF-Україна до уряду щодо перегляду рішення про відбудову Каховської ГЕС
У липні Кабінет Міністрів України схвалив постанову «Про реалізацію експериментального проєкту “Будівництво Каховського гідровузла на р. Дніпро. Відбудова після руйнування Каховської ГЕС та забезпечення сталої роботи Дніпровської ГЕС у період відбудови». Порядком реалізації цього проєкту стверджується намір уряду втілити його без проведення оцінки впливу на довкілля. Вищевказане рішення Кабінету Міністрів України було прийнято без необхідної консультації з фаховим середовищем дотичних галузей та без обговорення з громадськістю. Експерти WWF-Україна вважають таке рішення передчасним та не виваженим.
Підрив Каховської ГЕС і катастрофічні наслідки цього стали великим викликом для української економіки та суспільства. Воскрешати минуле чи працювати над створенням нової системи управління водними ресурсами Дніпра, що будуть враховувати реалії та тренди сьогодення? Важливо вже зараз закласти засади трансформації держави, які ґрунтуватимуться на інноваційних підходах ощадливого використання ресурсів. Такий підхід відповідатиме амбіціям ЄС, міжнародним зобов'язанням і принципу сталого розвитку — одного з 10 принципів реконструкції та модернізації України, що були затвердженні в Лугано.
Разом з представниками неурядових організацій та експертами, WWF-Україна звернувся до уряду з вимогою переглянути рішення про відбудову Каховської ГЕС без проведення оцінки впливу на довкілля. Ми закликаємо всі зацікавлені сторони розглянути різноманітні сценарії повоєнного розвитку півдня України та прийняти помірковане й збалансоване рішення, яке б сприяло вирішенню питань харчової та водної безпеки у розрізі змін клімату, розбудові держави та врахуванню довкіллєвих інтересів прісноводних екосистем в цьому регіоні.
Як майданчик для таких обговорень WWF-Україна готовий надати формат Української Гідроенергетичної платформи, що вже протягом 5 років збирає різноманітних фахівців для обговорення проблем галузі та об'єднує понад 100 енергетиків, гідробіологів, екологів, гідрологів, гідроморфологів та юристів.