What would you like to search for?

Our News

Експерти WWF-Україна представили сучасні можливості для моніторингу великих хижаків


Зокрема таким інструментом для єгерів та працівників природоохоронних установ може стати пакет програм від голандської природоохоронної організації Sensing Clues, яка спеціалізується на зборі та аналізі екологічних даних для науковців. Сучасні інструменти збору, синхронізації та аналізу даних щодо великих хижаків за допомогою цих програм представили під час тренінгів у Верховинському національному природному парку та Ясінянському лісомисливському господарстві. 

“Для сталого управління територіями, збереження біорізноманіття, а також протидії конфліктам в регіоні необхідно систематично збирати та аналізувати інформацію щодо популяцій великих хижаків та супутні види. Це можуть забезпечити сучасні інструменти пакету програм від Sensing Clues. Ми надали партнерам 10 тестових смартфонів з готовими для роботи мобільними додатками та інсталювали ці додатки на приватні телефони працівників. А також провели навчання, щоб ознайомити та навчити працювати з можливостями пакету програм для моніторингу та аналізу”,Роман Черепанин, експерт WWF-Україна, менеджер проєктів. 





До пакету входять декілька застосунків. Один з них — Cluey Data Collector, мобільний застосунок для збору екологічної інформації, який використовується природоохоронцями у всьому світі. Лісівники та мисливствознавці використовують цей інструмент для збору та синхронізації моніторингових даних щодо біорізноманіття та екологічних умов території. Застосунок зберігає інформацію у базі, доступ до якої мають усі зареєстровані учасники процесу, що допомагає підвищити ефективність збору та синхронізації даних. 

FOCUS Data Explorer та WildCat (Wildlife Conservation Analytical Toolbox) — це аналітичні інструменти для якісної візуалізації та аналізу зібраної інформації, а також для звітування. Вони зберігають зібрану з різних ресурсів (мобільні додатки, трекери, фотопастки, супутникові знімки, польові датчики) та територій інформацію в одному місці, класифікують, кластеризують за параметрами та критеріями, а тоді візуалізують інформацію для аналізу та подальшого звітування. 







Інструменти дозволяють створювати різноманітні карти та звіти у зручному для користувача програмному середовищі. В режимі реального часу можна бачити роботу своєї команди, її місцезнаходження, дані спостереження команд колег й отримати відповіді на такі запитання: де зараз знаходяться члени команди, з чим зіткнулися сьогодні під час роботи, що облікували, наприклад ведмедя. Інструменти пошуку і статистики дозволяють детально опрацювати інформацію, зокрема дізнатися кількість зафіксованих пожеж чи облікованих тварин конкретного виду за певний період, розділити скільки з них обліковано візуально, а скільки за допомогою фотопасток тощо. 

Усі інструменти пакету оптимізовані під роботу в Google Chrome. Управління інформацією повністю автоматизоване, максимально спрощене та не потребує опрацювання паперових даних.
Під час тренінгу учасники зареєструвалися, детально ознайомилися з мобільним продуктом, його функціоналом та особливостями роботи, а також виконали перші спостереження.

“На тренінгах ми побачили зацікавлених і вмотивованих фахівців-природоохоронців, які прагнуть вдосконалити процес збору первинних даних, модернізувати їхній аналіз. Нам ставили резонні запитання, ми зібрали коментарі та пропозиції щодо організації роботи з презентованим мобільним додатком. На сьогодні цей пакет програм для аналізу і звітування не має доступних аналогів, він отримав схвальні відгуки від слухачів”,Остап Решетило, експерт WWF-Україна, менеджер проєктів.

Тренінги відбулися 19 травня у Верховинському національному природному парку та 26 травня у Ясінянському лісомисливському господарстві у межах проєкту “Nature FIRST”.  

Про проєкт Nature FIRST:

Втрата біорізноманіття — одна з найактуальніших проблем людства. Подолати її допоможуть ґрунтовне та глибоке розуміння причин, а також ефективності стратегій для збереження та відновлення: чому і де біорізноманіття скорочується, а також які ключові чинники. Мета міжнародного проєкту “Forensic Intelligence and Remote Sensing Tecnologies for Nature Conservation” або Nature FIRST — розробити прогнозовані, проактивні та попереджувальні можливості у сфері охорони природи, зокрема покращити якість та ефективність моніторингу біорізноманіття. 

Проєкт об’єднав 12 партнерів з 6 європейських країн та реалізується на ключових територіях — транскордонна територія Марамуреш (Румунія, Україна), дельта Дунаю (Румунія), Анкарес-Коурель (Іспанія), гора Стара Планіна (Болгарія) — в межах програми фінансування ЄС HORIZON EUROPE. Сайт: www.naturefirst.info 






 

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію