What would you like to search for?

Our News

Як лісгоспу ефективно співпрацювати з громадою? Тренінги від WWF-Україна

24 лютого 2021 року, WWF-Україна провів тренінг для Житомирського лісгоспу щодо ефективного залучення представників громад до управління лісами та мирного вирішення конфліктних ситуацій. Експерти розказали про важливість природоохоронного та соціального аспекту при веденні лісогосподарської діяльності, переваги залучення громад до процесу прийняття рішень, новітні підходи до сталого ведення лісового господарства та основи конфліктології.

Співпраця між лісовими підприємствами та місцевими громадами важлива для дотримання принципів сталого ведення лісового господарства. Вона  приносить користь обом сторонам: місцеві жителі можуть захищати цінні для них ліси, а лісові господарства забезпечувати  прозорість та відкритість своєї діяльності,  висвітлювати напрями роботи та позиції по низці питань, тим самим збільшувати рівень довіри і мінімізувати появу конфліктів.

“Тісна взаємодія лісівників та місцевих громад є вкрай необхідною, адже спільними зусиллями можна вирішити проблемні питання. Співпраця, допомога та взаєморозуміння лісівників з органами місцевого самоврядування, місцевими громадами  традиція, яка напрацьована  роками”, — зазначив Сергій Дубницький, головний лісничий Житомирського лісгоспу.

Житомирський лісгосп є утримувачем FSC-сертифікату, тому для нього дотримання правил сталого ведення лісового господарства — лісокористування, що не виснажує ліси та збалансовано враховує екологічні, соціальні та економічні аспекти, є обов’язковим. 

Саме тому одна з секцій тренінгу була присвячена поясненню положень нового FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства для України. Новий стандарт приділяє особливу увагу взаємодії лісового господарства з місцевими громадами та іншими зацікавленими сторонами. Експерти WWF-Україна пояснили особливості нових положень та поділилися кращими практиками залучення громад до процесу управління лісами.

Крім того, на тренінгу розглянули переваги інтегрування процедури ОВД до базового лісовпорядкування, рекомендації по успішному дотриманню умов висновку з ОВД та чому важливо здійснювати моніторинг біорізноманіття. 

Інколи між лісгоспом та громадою можуть виникнути  напружені відносини через природоохоронні або соціальні ініціативи, наприклад, через попередження рубок у ягідниках або грибних місцях. Щоб донести позиції один одного та вирішити конфлікт мирним шляхом потрібно мати базові навички ведення переговорів і медіації.В рамках тренінгу таким навичкам навчали експерти з Українського центру медіації — детально розібрали зміст можливих конфліктів, емоції як маркери потреб, розповіли про важливість емоційної компетентності.

Усі матеріали тренінгу у вільному доступі в додатках. 

Тренінги реалізовані Всесвітнім фондом природи WWF-Україна в рамках проєкту “Нарощування потенціалу місцевих громад щодо захисту лісів, як крок до стійкого управління лісами”, за підтримки United States Forest Service.
© WWF-Ukraine
Співпраця між лісовими підприємствами та місцевими громадами важлива для дотримання принципів сталого ведення лісового господарства
© WWF-Ukraine
Одна з секцій тренінгу була присвячена поясненню положень нового FSC національного стандарту

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію