What would you like to search for?

Our News

WWF в Україні запустив серію осетрових уроків у Придунавcькому регіоні

Осетри - рідкісні і дуже давні риби. Вони завжди були традиційним об’єктом рибальства в регіоні Придунав’я. Проте, внаслідок неконтрольованого вилову та побудови гребель на Дунаї - їх кількість надзвичайно скоротилася. Тому одним із завдань проекту “Життя дунайським осетровим”. Є просвітницька робота серед дітей та молоді.

Щоб заохотити дітей, а заразом і вчителів, звертати більше уваги на проблеми осетрових риб у Дунаї, Всесвітнім фондом природи в Україні було створено серію уроків, які отримали назву “Осетровий рейнджер”.

Як же стати рейнджером і отримати бажаний значок? Дуже просто:
  • бути учнем 2-4 класу однієї зі шкіл м. Вилково чи с. Приморське та с. Ліски.
  • виконати завдання кожного з п’яти уроків і зібрати колекцію наліпок. У цьому дітям мають допомогти вчителі.

А щоб вчителі на собі відчули ефект рейнджерів - для них ми разом з Дунайським біосферним заповідником провели спеціальний тренінг. Під час нього вчителі молодших класів розгадали кросворд з назвами осетрових риб, пройшли в ігровій формі шлях осетра від дамби “Залізні ворота”, що в Румунії до Чорного моря. Не лише послухали про історію рибальства в своєму регіоні, а й поділилися спогадами про осетрів та їх величезні розміри, які вони бачили в дитинстві і яких сучасні діти, на жаль, бачили вже лише в музеях чи на фотографіях. Згадали також і за охорону: статуси в Червоній книзі та штрафи за незаконний вилов (останні, до речі, можуть сягати 100 000 тис грн!). Досить цікавим і навіть дискусійним виявилося завдання подумати про шляхи охорони осетрових риб і взагалі риб в Дунаї. Тут постало питання, що ж власне кожен може зробити? Як мінімум - “не шкодити” осетрам розмножуватися і поширювати інформацію. Наприкінці тренінгу педагоги зробили паперових осетрів на добру вдачу і отримали матеріали для учнів.

Фіналом навчального курсу буде конкурс плакатів, що відбудеться під час святкування Дня Дунаю в 2019 році.

Під час тренінгу всі учасники були досить активними і не боялися ставити “гострі” запитання. Вразила обізнаність вчителів щодо екологічних проблем в регіоні. Тому всі погодилися, що через окремі проблеми, як наприклад, зникнення осетрових, простіше доносити до дітей всю важливість збереження природи та пояснювати функції екосистем.

Сподіваємось, що дітям сподобаються заняття і в майбутньому Україна збагатиться на справжніх осетрових рейнджерів.
sturgeons
© WWF Ukraine / Tetiana Karpiuk
Освітні матеріали
© WWF Ukraine
Під час тренінгу для вчителів
© WWF Ukraine
Під час тренінгу для вчителів

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію