What would you like to search for?

Our News

У світі на 60% зменшилась чисельність популяцій хребетних — звіт WWF

Дізнайтеся про здоров'я нашої планети та прогнози на майбутнє.

30 жовтня Всесвітній фонд природи WWF оприлюднив дані звіту “Жива планета” 2018, чи не найбільшого дослідження стану та чисельності популяцій у світі. В межах дослідження науковці проаналізували дані 16 704 популяцій 4 005 видів за 1970-2014 роки.
 
Динаміка “Індексу живої планети” вказує на зниження кількості хребетних тварин на 60% протягом зазначеного періоду. Тобто в середньому кількість популяцій ссавців, птахів, рептилій, амфібій і риб зменшилась за останні 40 років більш ніж наполовину. Найбільш різке скорочення спостерігається зокрема у Південній та Центральній Америці — на 89% від 1970-го року. Найвразливішими виявилися прісноводні види, чисельність популяцій яких скоротилися на 83%.
 
Серед основних причин стрімкої втрати біорізноманіття у світі науковці називають “Велике прискорення” — явище, коли, починаючи з 1950 року, усі показники людської діяльності стрімко зросли (видобуток корисних копалин, урбанізація, збільшення кількості населення) і спровокували різке збільшення попиту на енергію і територію, а це призвело до безпрецедентних змін на планеті. Вони також вважають, що людство вступає у нову геологічну епоху – антропоцен — коли саме людина є ключовим фактором, який змінює клімат, біорізноманіття та довкілля в цілому.
 
Попри те, що зниження чисельності популяції особливо стрімке у південній півкулі, не оминуло воно також і європейський континент.
 
Ольга Денищик, координаторка прісноводного напрямку WWF в Україні:
“Загроза зникнення видів ще ніколи не була настільки серйозною  як сьогодні. І на жаль, мало хто розуміє, як тісно ми пов'язані із мережею життя, яку називають біорізноманіттям. Найшвидше зникають види пов’язані із прісноводними екосистемами. Одна із останніх українських втрат це осетер європейський, якого ще називають  атлантичним. Цей вид пережив динозаврів і масштабне вимирання видів на планеті, однак був знищений внаслідок діяльності людини. Сьогодні на черзі зникнення наступні видів осетрових.”
 
Окрім осетра європейського, в Україні за останні півстоліття також зникли тюлень-монах, довгокрил звичайний і ховрах європейський. Щоб привернути увагу українців до втрати біорізноманіття команда WWF в Україні ініціювала кампанію “Зниклі сторінки. 404”, де розповідає про види, які більше не існують в Україні.
 
Марічка Закалюжна, кооординаторка кампанії “Жива планета” 2018 в Україні
“Ми мало не кожен день зустрічаємо сторінку 404 у мережі, тобто таку, яка з якихось причин більше не існує. У дикій природі України, на жаль, так само є такі сторінки. Тож ми використали цю ідею, щоб наочно показати, яких сторінок світу дикої природи України більше не існує. Приєднатися до кампанії дуже легко — для цього достатньо поширити інформацію серед своїх друзів, зокрема через соціальні мережі. Якщо ви готові на більше — запрошуємо змінити свій спосіб життя на більш ощадний з точки зору використання природних ресурсів”.
 
WWF закликає  — уряди, бізнес та громадські організації взяти новий курс на такі взаємини між людиною і природою, які допоможуть не  лише зупинити втрату  біорізноманіття, а й відновити його до первинного стану.
Сьогодні побачив світ Звіт WWF "Жива планета" - найбільше дослідження здоров'я нашої Землі.
Індекс живої планети показує падіння на 60% за останні 40 років, це означає 60%-ве зменшення кількості хребетних тварин на Землі.
Карта споживання природних ресурсів на планеті.

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію