What would you like to search for?

Our News

WWF стурбований будівництвом мікро-ГЕС на річці Дністер у Львівській області

Проект може мати негативний вплив на іхтіофауну регіону

WWF в Україні стурбований тим, що у Звіті ОВД щодо побудови мікро ГЕС на р. Дністер, на території Гірської сільської ради, Миколаївського району, Львівської області (опубліковано на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України) не передбачено декілька важливих, з точки зору, збереження довкілля факторів:

1. Не передбачено будівництво рибопропускних споруд, що є обов’язковим згідно діючого законодавства України, а саме:  СНиП 2.06.07-87. “Будівельні норми й правила. Підпірні стіни, судноплавні шлюзи, рибопропускні і рибозахисні споруди”.   

2. Не було враховано вплив на тваринний світ, в тому числі, іхтіофауну р. Дністер.

Так, зокрема,  у "п. 1.3. Опис характеристик діяльності протягом виконання підготовчих і будівельних робіт та провадження планованої діяльності”, інформація, щодо впливу на фауну повністю відсутня. Хоча документом передбачено влаштування водозливної греблі, що безумовно вплине на всі мігруючі види.

Крім того, у документі вказано, що  "З іхтіофауни [Львівської області] найбільш рідкісними є вирезуб, мінога українська, марена дніпровська, які занесено до ЧКУ", але вплив майбутньої Мiкро ГЕС на червонокнижні види риб не було досліджено.  

Також, за результатами огляду наукових знахідок, нижче за течією, на відстані 56-72 км від місця запланованої греблі, були зафіксовані знахідки дорослих особин стерляді прісноводної. Дані про ці знахідки було здобуто в рамках BMBF UNESCO project та надано WWF В. Лєсніком (Львівський Національний Університет  ім. І.Франка, кафедра зоології). Таким чином, якщо на даній ділянці річки наразі відсутні перешкоди, що її сегментують, то увесь цей відрізок є неподільним ареалом існування стерляді прісноводної.

Саме тому, проект мікро ГЕС на території Гірської сільської ради потребує доопрацювання та більш грунтовних досліджень.

Пропонуємо також ознайомитись з позицією WWF щодо розвитку гідроенергетики в Україні.
 
River, Dnestr, Dnister
Річка Дністер

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію