What would you like to search for?

Our News

WWF підтримає природоохоронні проекти у сфері захисту річок

WWF в Україні підтримає проекти з відродження природного стану річок

Всесвітній фонд природи WWF в Україні підтримає пілотні проекти, метою яких є відродження природного стану річок шляхом демонтажу гідротехнічних споруд, які більше не виконують свої функції.

WWF в Україні запрошує до співпраці громадські організації, громади, обласні, районні адміністрації та усіх зацікавлених осіб.

Шляхом експертної оцінки пілотних проектів, буде обрано три гідротехнічні споруди на території України, які будуть демонтовані Всесвітнім фондом природи, з попереднім проведенням технічного аналізу, юридичної оцінки і розробкою усіх необхідних документів.

До розгляду приймаються наступні гідротехнічні споруди: греблі, дамби, кульверти (водопропускні труби, тунелі), шлюзи, водозливи тощо.

Перевага буде надана тим пропозиціям, де громади або інші зацікавлені сторони розуміють важливість та підтримують ідею знесення гідротехнічної споруди, яка більше не виконує свої функції.

Варто пам’ятати:

Будь-які конструкції на річках, озерах ускладнюють міграцію водних організмів, «розривають» та фрагментують річку. Штучні водойми не здатні до самоочищення, тому з’являються такі явища як цвітіння води. Зі ставків зникає риба та змінюється хімічний склад води. Численні дослідження річок після усунення перепон підтвержують поступове відновлення флори та фауни, підвищення здатності річки до самоочищення, покращення якості води.

Усіх зацікавлених просимо до 1 жовтня 2018 року надсилати наступну інформацію:

(1) інформацію про гідротехнічну споруду (назва водного об’єкту, тип споруди),

(2) фото та/або відео гідротехнічної споруди,

(3) GPS координати споруди,

(4) інформація про контактну особу.

на електронну адресу ua@wwfdcp.org з поміткою «Демонтаж гідротехнічних споруд».

 
Гребля і забірні споруди Яблунецької ГЕС – «новітні технології» у всій красі.
Ось так вода Стрия проходить греблю крізь шпаринку

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію