The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Our News
Половина видів рослин і тварин в небезпеці через зміну клімату у найважливіших природних регіонах світу
Нове дослідження Університету Східної Англії, Унів-ту Джеймса Кука та WWF
Близько половини видів рослин та тварин у найбагатших природних регіонах, таких як Амазонка і Галапагос, можуть вимерти на рубежі століть через зміну клімату, якщо викиди парникових газів продовжать зростати без жодних обмежень. Навіть за умови досягнення цілі Паризької угоди - утримати підвищення температури до 2°С, ці місця можуть втратити до 25 відсотків видів відповідно до нового дослідження Університету Східної Англії, Університету Джеймса Кука та WWF. Звіт опубліковано в журналі Climatic Change.
Дослідники вивчили вплив зміни клімату на майже 80 тисячах видів рослин і тварин в 35 найбільш біорізноманітних регіонах світу. У звіті розглядаються різні сценарії зміни клімату у майбутньому - від сценарію необмежених викидів та відповідного підвищення глобальної температури на 4,5°C, до утримання підвищення на рівні 2°C - верхньої межі згідно Паризької угоди. Кожен район був обраний завдяки унікальності та різноманітності рослин і тварин, що знаходяться там.
У звіті наголошується, що савана Міомбо у Південній Африці (дім для африканських диких собак), південний захід Австралії та Амазонка найбільше постраждають від зміни клімату. Якщо зростання глобальної середньої температури сягне 4,5°C, клімат в цих областях, за прогнозами експертів, стане непридатними для багатьох місцевих рослин і тварин:
- До 90 відсотків земноводних, 86 відсотків птахів і 80 відсотків ссавців можуть вимерти у савані Міомбо, Південна Африка
- Амазонка може втратити 69 відсотків видів рослин
- У південно-західній Австралії 89 відсотків земноводних можуть зникнути з цієї місцевості.
- 60 відсотків усіх видів під ризиком вимирання на Мадагаскарі
- Фінбош у Західно-Капській провінції ПАР, який переживає посуху, що призвела до дефіциту води в Кейптауні, може зіткнутися з локальним вимиранням однієї третини його видів, більшість з яких є унікальними для цього регіону.
- Недостатнє наповнення водопоїв африканським слонам, яким потрібно пити 150-300 літрів води на день.
- 96 % територій, що являються місцями для розмноження тигрів у Національному природну парку Сундарбан в Індії, затопить через підняття рівня моря.
- Кількість чоловічих особин серед морських черепах буде значно меншою (на формування статі черепахи впливає температура інкубації яйця. При вищій температурі з’являються самки).
“Це справді шокуючі цифри і для нашого регіону. Якщо людство зможе утримати потепління на рівні до 2° C, то половина регіону Великого Чорноморського басейну залишиться прихистком для 75% його видів, але при потеплінні на 4,5 ° C - лише 5% території залишиться придатними для цих видів. Проте якщо будуть реалізовані активні заходи з адаптації до змін клімату, у першу чергу із забезпечення вільного переміщення видів, то можна буде зберегти вдвічі більше.
Важливо, щоб зараз Україна ефективно працювала в обох напрямках - як утримання потепління на безпечному рівні (через забезпечення енергоефективності економіки та розвиток безпечних альтернативних джерел енергії), так і активна адаптація природоохоронних територій (через забезпечення обґрунтованими й ефективними екокоридорами). Інакше вже до кінця цього століття ми втратимо більшість місцевих видів дикої природи”, - говорить Наталя Гозак, координатор проектів WWF в Україні.
Дослідження показують, що найкращим способом запобігти втраті видів є утримання глобального підвищення температури на найнижчому рівні разом із вчасною адаптацією. Проте поточні зобов'язанням країн-підписантів Паризької угоди дозволять утримати очікуваний рівень глобального потепління на рівні близько 3,5 ° С, що є однозначно не достатнім. Утримання глобального потепління на рівні 2 ° С або навіть 1,5 ° C дозволило б зберегти значно більше представників дикої природи.
Що може зробити кожен з нас, щоб запобігти зміні клімату: https://goo.gl/NgszLx
Вплив зміни клімату на деякі види
- Снігові барси живуть в екстремальних гірських умовах, що робить їх особливо чутливими до зміни клімату. Придатні для їх проживання територія зменшиться на 20 відсотків внаслідок зміни клімату та поставить барсів у пряму конкуренцію за їжу та територію з іншими хижаками, що, ймовірно, призведе до подальшого зменшення чисельності цих величних котів.
- Білі ведмеді є одними з найбільш чутливих до кліматичних змін, оскільки вони залежать від морського льоду, на якому полюють. Молодші білі ведмеді, не дуже досвідчені мисливці й особливо страждають від нестачі їжі через скорочення морського льодового покриву. Популяція полярних ведмедів у деяких районах вже значно скоротилась - наприклад, на Гудзоновій затоці вона стала меншою на 22 відсотки, і очікується ще більш різке зниження до кінця ХХІ століття через зміни клімату.
Наталя Гозак, WWF
067 698 76 51
ngozak@wwfdcp.org