What would you like to search for?

Our News

Куди можна звернутись щодо порятунку дикої тварини

Центри реабілітації диких тварин

Перше, що ви можете зробити, якщо натрапили на дику тварину, яка потребує медичної допомоги - проконсультуватись по телефону щодо потенційних подальших дій з фахівцями та/або ветеринарами. Адже кожен вид тварин передбачає свій набір дій щодо їхнього порятунку: допомагати лелеці та кажану треба по різному. Нижче наводимо список реабілітаційних центрів диких тварин та інших тематичних закладів, до яких ви можете звернутись у разі необхідності. Або просто телефонуйте на службу 102 (у деяких випадках патрульні віднайдуть інформацію про те, хто саме зможе допомогти постраждалим тваринам).

Деякі зоопарки мають ветеринарні клініки, де можуть прийняти диких тварин та надати першу допомогу. Подальше утримання диких тварин (якщо зоопарк візьме тварину) варто відслідковувати особисто.

Всеукраїнська служба порятунку диких, екзотичних і домашніх тварин "Добрий дім Фельдман Екопарк" (Харків): https://www.feldman-ecopark.com/contact (097) 736 57 67

Кажани. Щодо рукокрилих вас проконсультують тут (Харків): http://www.bat-kharkov.in.ua/contacts/

Кажанів привозять і передають з усієї України, іноді навіть з-за кордону. Приймають усіх тваринок, і поранених і здорових. Також надають консультації по тому, як краще впіймати, утримувати і передати кажана. З інших міст люди передають переважно потягом у коробці з провідником; також центр має власних волонтерів, які за потреби виїжджають і забирають кажанів.

Садиба Нюшанікова. Допомога птахам (Київська область): https://www.facebook.com/NushanikovoPomoshPticam/

Птахів можна привозити сюди. У разі, якщо місць немає, допомагають знайти інше місце для птаха, розміщують запит на своїй сторінці. Також консультують і дають поради, як виходити птаха вдома самостійно, багато людей роблять саме так.


По стрижах вас проконсультують тут: https://www.facebook.com/Laricalaro/?fref=ts

Варто врахувати, що це не організація, а одна жінка, яка займається серпокрильцями. Птахів не приймає, на перетримку не бере. Допомагає інформаційно, дає консультації.

Kyiv Animal Rescue Group (Команда порятунку тварин у Києві): Фізично допомагають врятувати домашніх та диких тварин з надзвичайних ситуацій (подальше утримання та лікування за рахунок того, хто викликав групу): http://karg.kiev.ua/


Реабалітаційний центр бурого ведмедя НПП "Синевир" (Міжгірський район, Закарпаття): http://www.npp-synevyr.net.ua/page26.html Ветеринарний лікар Михайло 095 202 8551

Тварин приймають, але на даний момент у притулку знаходиться 23 ведмеді і вільних місць немає.

Притулок для ведмедів "Біла скеля" (Житомир)https://www.facebook.com/whiterock.savewildfund/
https://www.facebook.com/SaveWildFund/posts/1555546101132624
067 501 2495 (Марина)

У притулку надають допомогу ведмедям, що постраждали через людей. На разі є просторові обмеження. Цього року можуть прийняти ще 1 ведмедя і до наступного літа більше брати нових не зможуть. Основний критерій - тварина в біді. В пріоритеті - ведмеді з притравочних станцій.


Центр реабілітації та реінтродукції диких тварин "Галицький" (с. Крилос, Івано-Франківська обл.): http://www.halychpark.if.ua/?m0prm=17
Сюди приймаються тільки хворі, або скалічені при різних обставинах, а також молоді тварини, котрі не можуть самі добувати їжу і в дикій природі приречені на загибель.

Громадська організація «Сапсан» на базі Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру створила реабілітаційний центр для хижих птахів: (http://dovkilya.at.ua/)

Благодійний фонд «Чотири лапи» створює ведмежий притулок поблизу села Домажир, що за 15 км від Львова (http://www.vier-pfoten.eu/)

https://www.facebook.com/BearSanctuaryDomazhyr/

Ведмедів приймають, проте треба уточнювати наявність місць. Поки що є 2, до середини жовтня буде 6. В планах побудувати вольєри для 15-20 ведмедів.

 https://www.facebook.com/whiterock.savewildfund/

Консультацію щодо дельфінів ви можете отримати у фахівців:

Павло Гольдін 067-3900118
Карина Вішнякова 095-5486553
Оксана Савенко (096)5700409

Друзі, фактично кожному закладу вказаному вище, ви можете допомогти своєю волонтерською чи фінансовою активністю. Заходьте на їхні сторінки у соціальних мережах та сайти, дізнавайтесь як.

Долучитись до волонтерського руху WWF:
http://wwf.panda.org/uk/you_can_help/volunteers/
https://www.facebook.com/groups/914868895274789/?fref=tsИсточник: https://ua.censor.net.ua/b7061

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію