What would you like to search for?

Our News

Підтверджено масове знебарвлення коралів Великого Бар’єрного Рифу

WWF оприлюднило нове хвилююче відео

Найбільша у світі система коралових рифів – Великий бар’єрний риф –зазнає масового знебарвлення. Оприлюднено хвилююче відео від WWF, в якому показуються безпрецедентні страждання Морського парку від масового знебарвлення.


На даний час, Рифу була нанесена шкода чотирма масовими випадками знебарвлення: 1998, 2002, 2016 та 2017 років.
 
Минулорічна подія була найгіршою в історії: загинуло близько 22 відсотків усіх коралів, з найтяжчими пошкодженням у віддалених ділянках далеко на північ.
 
Цими днями зазнають ураження добре відомі місця туризму, на півдні: від Порт-Дуглас до Таунсвілл. Цьогорічна смертність коралів може бути вищою, ніж у минулому році.
 
Джон Танзер, керівник напрямку Океанографії WWF International, сказав: «Те, що розгортається на наших очах є найбільш разючим доказом того, що зміна клімату вже сіє хаос на березі океану. Коралові рифи є дивом природи, але, крім цього, вони також надають робочі місця, кошти для існування і постачання продуктів харчування мільйонам місцевих. Що буде з цими людьми, якщо великі площі коралів загинуть?».
 
Масова смертність коралів стає гуманітарною та економічною проблемою, і незабаром зросте до кризи, якщо рифи вимруть поруч з густонаселеними узбережжями та островами. Ця проблема виноситься як основне питання на порядок денний багатьох світових лідерів, зокрема тих країн, життя яких залежить від здорових рифів.
 
Рішення очевидні: нам необхідні реальні дії, для зниження викидів вуглекислого газу і збільшення масштабу зусиль щодо зменшення тиску на місцеві рифи, щоб вони мали максимальні шанси витримати натиск зміни клімату.
 
Керівник Океанографії WWF-Австралія, Річард Лек, сказав: «вчені попереджають, що без достатніх скорочень викидів ми можемо очікувати щорічного масового знебарвлення Великого Бар'єрного рифу аж до 2050 року».
 
Безпрецедентні знебарвлення почались ще 30 років тому. Вони мають стати рушійною силою для впровадження більш термінових заходів до вирішень проблем по боротьбі зі зміною клімату в Австралії та й в усьому світі. Ми повинні взятися за кліматичну кризу, котра живиться за рахунок спалювання викопного палива - це зокрема веде до знебарвлення коралів.
 
Відео та фотознімки кінооператора Річарда Фіцпатріка з Biopixel, опубліковані WWF, були відзначені нагородами Emmy.
Пан Фіцпатрік відзняв ці кадри 6 березня на рифі Власоф (Vlasoff Cay) у м. Кернс,  також він зняв багато фото та відео робіт для серіалу «Великий Бар'єрний риф» Девіда Аттенборо (BBC).
 
«Зазвичай Риф Власоф (Vlasoff Cay) був найбільш різноманітним на всій площі. Тепер, коли температура води 32 градуси, корали гинуть навіть на дні. Багато з них вже мертві і покриті водоростями», - каже пан Фіцпатрік.
 
«Наші політики, працюючі на викопному паливі, є забруднювачами часу, котрого ми не маємо, коли справа доходить до рифу», - сказав пан Фіцпатрік.
 
Переглянути відео та фото можно за посиланням тут.
 

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію