What would you like to search for?

Our News

Волонтери порахували сов Пирятинського національного парку

Один із найочікуваніших виїздів!

«Вовків боятися – в ліс не ходити», - каже народне прислів’я. Ми можемо його переінакшити: «темряви боятися – сов не рахувати». Але наших волонтерів темрява не злякала ;-)

Пирятинський національний парк охоплює заплаву річки Удай з притоками, і видовжена конфігурація території потребує значних зусиль для збору наукових даних по всій території. Тому на поміч вкотре прийшли волонтери, за допомогою яких вдалося за одну ніч охопити більшість території парку понад річкою Удай.

Рахувати сов приїхали волонтери з Києва, Білої Церкви та навіть Одеси; також до обліку долучився цілий гурт студентів Української Академії Лідерства, розташованої під Миргородом Полтавської області.
Перед початком обліку волонтери повчилися розпізнавати голоси кількох видів сов, поширених в Пирятинському районі – сірої, вухатої, хатнього сича, а також рідкісної болотяної сови, чия зустріч тут також теоретично була можливою. Після короткого тренінгу волонтери розбилися на пари-трійки і були розвезені по обліковим точкам, де рахували сов методом голосової провокації. Суть методу зводиться до програвання записів голосів різних сов – якщо на ділянці живуть сови, вони відповідають, і таким чином їх наявність і чисельність стає відомою для обліковців.

Інколи сови не просто відповідали, а і підлітали дуже близько до обліковців, проносячись темними тінями на фоні неперевершеного зоряного неба.

Почути або навіть побачити сов пощастило волонтерам на 8 облікових пунктах з 13-ти. Загалом, у ході обліку було нараховано 19 сірих сов, 2 вухаті сови, 1 хатній сич і 3 сови не вдалось визначити.

Наступного дня волонтери допомогли рекреаційному відділу парку у перекритті очеретом бесідки для туристів на березі Удаю. Тепер парк чекає волонтерів аби вони практично оцінили результати своєї роботи, як туристи.

Вже традиційною стала екскурсія на дерев'яний старовинний міст через Удай в селі Каплинці, один з останніх в своєму роді 

Ми хочемо подякувати колективу національного природного парку «Пирятинський» за чудову організацію волонтерської роботи і запрошуємо волонтерів записуватися до інших заходів, запланованих у цьому парку, які ви можете знайти на нашому сайті

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію