What would you like to search for?

Our News

«Зелений тариф» для малої гідроенергетики перетворився на непосильний економічний і екологічний тягар для України

Розмір «зеленого тарифу» для малих, міні та мікро гідроелектростанцій знизився вдвічі.

"Зелений" тариф в Україні перетворився на потужний стимул для руйнування природних річок. Зокрема, через можливість отримання надприбутків від продажу електроенергії, бізнес, пов’язаний з малими, міні та мікро ГЕС знищує заповідні об’єкти, оселища ітварин, занесених до Червоної книги України. Будівництво і робота малої гідроенергетики у багатьох випадках порушує екологічне законодавство України.
 
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) своєю Постановою № 493 від 27 лютого 2015 року в рамках тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії удвічі знизила розмір «зеленого тарифу» для малих, міні та мікро гідроелектростанцій.
 
Вид електростанцій Розмір «зеленого» тарифу до прийняття Постанови № 493 за 1 кВт-год. електроенергії Розмір «зеленого» тарифу відповідно до Постанови № 493 за 1 кВт-год. електроенергії (з 1 березня 2015 року)
Малі ГЕС 3 грн. 96 коп. 1 грн. 98 коп.
Міні ГЕС 5 грн. 28 коп. 2 грн. 64 коп.
Мікро ГЕС 6 грн. 60 коп. 3 грн. 30 коп.

Таким чином держава фактично визнала, що розмір «зеленого» тарифу, котрий виплачується представникам так званої «малої» гідроенергетики в Україні, є економічно необґрунтованим, його розмір істотно перевищує можливості вітчизняного господарства.

На жаль, зменшення розміру «зеленого» тарифу є лише тимчасовим і воно не здатне захистити річки України від руйнування гідроенергетикою. Остаточне рішення повинно лежати в законодавчому закріпленні статусу особливо цінних річкових ділянок (річок), де будівництво ГЕС буде заборонено, та встановленні адекватних екологічних критеріїв, виконання яких буде обов’язковим для отримання «зеленого» тарифу. 

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію