What would you like to search for?

Our News

День Дунаю 2013 – WWF на сторожі осетрових та інших видів

 Вітаємо з Днем Дунаю!

«Будьте активними заради осетрів!» - слоган цьогорічного Дня Дунаю, що відзначається 29 червня у 14-ти країнах Дунайського басейну.

У рамках нового проекту, що фінансується Євросоюзом, WWF у Румунії та Болгарії працює над зменшенням перевилову – основної прямої загрози виживання осетрових у Дунаї.

“Проект працює з рибацькими спільнотами, на які заборона на вилов осетрів впливає найбільше, та підтримує зусилля контролюючих органів», - каже експерт з осетрових Всесвітнього фонду природи Юта Ярл.

До того ж, у Болгарії трирічний проект має визначити та захистити ключові нерестовища осетрових, що знаходяться у болгарській частині Дунаю. Багато з цих цінних місць є і понині невідомими та знаходяться під загрозою знищення у ході розбудови транспортної інфраструктури, побудови гідротехнічних споруд, видобутку гравію. Проект також сприятиме зарибленню Дунаю 50 000-ми особин молоді осетрових, вирощених у генетично чистих Дунайських озерах, для підтримки диких популяцій.

Навесні цього року відбулася перша експедиція з пошуку нерестовищ осетрових у Болгарії. «Тому що відомо дуже мало, важливим є отримання більш детальної інформації зі знаходження місць нересту цих риб», - пояснює експерт з прісноводних екосистем WWF Болгарії Стоян Міхов.

Деякі інші досягнення WWF в Дельті Дунаю за останні 12 місяців:

- 19 березня 2013 в Ізмаїлі (Одеська обл.) підписано Спільну заяву «Адаптація дельти Дунаю до кліматичних змін». Мета даної заяви - зміцнити співпрацю в регіоні дельти Дунаю у відповідь на дійсні та потенційні наслідки зміни клімату. Заява ґрунтується на результатах Oцінки уразливості дельти Дунаю до кліматичних змін, проведеної в рамках трирічного проекту «Адаптація дельти Дунаю до кліматичних змін шляхом інтегрованого управління земельними та водними ресурсами», фінансованого Європейською комісією.

Ці результати стануть за основу в транскордонній Стратегії адаптації дельти Дунаю до кліматичних змін для пом'якшення впливу цих змін, підвищення кліматичної стійкості дельти, збереження біорізноманіття та адаптації місцевих громад до кліматичних змін.
- В Одеській області у період з березня по червень 2013 року проходить освітня кампанія «Ми хочемо жити в здоровому регіоні!». У кампанії беруть участь більше 40 шкіл та екологічних гуртків Ізмаїльського, Кілійського, Ренійського та Болградського районів.
Освітня кампанія присвячена природі дельти Дунаю, а також проблемам, які постають перед нею: зміні клімату, нестачі води, забрудненню навколишнього середовища, зниженню біорізноманіття та іншим.

- Три нових транскордонних комплекси плавнів вздовж Дунаю, підготовані WWF, були прийняті Секретаріатом Рамсарської Конвенції зі збереження ветландів. Визнання комплексів Озеро Калараші – Сребарна, Сухая – Острови Белене та Бістрет – о. Ібіша дозволить повністю охороняти колонії птахів, які гніздяться та годуються у Болгарії та Румунії.

- Великий проект з відновлення плавнів у регіоні Мура-Драва-Дунай був реалізований у двох регіонах – Природний парк Копачкі Ріт у Хорватії та Природний заповідник Горне Подунав’я у Сербії. Обидва об’єкти є частиною Центральної заплави Дунаю.

- На урочистій зустрічі Міжнародної комісії із захисту Дунаю представники країн Дунайського басейну, у тому числі Австрії, Болгарії, Угорщини, Румунії, Сербії та України, прийняли рекомендації щодо зменшення екологічних збитків від нових проектів побудови гідроелектростанцій. WWF разом з іншими громадськими організаціями активно боровся за прийняття цих рекомендацій протягом останніх двох років.

- П’ята Дунайська експедиція перевірила стан колоній птахів вздовж течії ріки на території Болгарії та Румунії.

- Розпочався проект з відновлення рідкісних жовтих водних лілій у болотах Природного парку Персіна у Болгарії. Було відновлене сусіднє озеро Кайкуша.

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію