What would you like to search for?

Our News

Премія Green Awards Ukraine 2011 визначить „найзеленіші” проекти країни

Премія Green Awards Ukraine 2011 - перший український незалежний конкурс, у ході якого оцінюються ділові та соціальні «зелені» проекти в Україні. Голова Дунайсько-Карпатської програми WWF Андреас Бекмен є одним з членів журі конкурсу.

В серпні 2011 р. стартує принципово новий для України проект - Премія Green Awards Ukraine 2011 - перший український незалежний конкурс, у ході якого оцінюються ділові та соціальні «зелені» проекти в Україні. Всесвітній фонд природи підтримує цікаву ініціативу та візьме участь у оцінюванні конкурсантів: голова Дунайсько-Карпатської програми WWF - Андреас Бекмен – входить до суддівської колегії конкурсу.

Премія Green Awards Ukraine покликана визначити рівень професіоналізму організацій і компаній в проектах з екологічно чистих технологій, охорони навколишнього середовища, екологічно відповідальних стратегій, менеджменту, ініціатив задля збереження навколишнього середовища. Для «зелених» проектів, реалізованих в Україні, Премія Green Awards Ukraine - це також шлях до міжнародного визнання.

Інтернаціональне журі конкурсу, яке складається із визнаних професіоналів «зеленого» бізнесу європейського та міжнародного рівнів, незалежних експертів-професіоналів від бізнесу та громадськості, прозора процедура оцінки та захисту проектів, а також використання низки сучасних комунікаційних каналів – це особливості Green Awards Ukraine.

«Зелена» економіка України та країн СНД може відігравати роль «двигуна» економічного розвитку. Очікується, що «зелена» економіка буде рости щорічно з відривом на не менше ніж на 3-5% вище від середнього економічного зростання. Ґрунтується «зелена» економіка на альтернативних джерелах енергії та палива, технологіях екологічно чистого виробництва, чистих технологіях у веденні сільського господарства, «зеленому» будівництві, а також програмах очистки повітря, води та ґрунту від забруднень, переробці та утилізацію відходів тощо. Більшість екологічних проектів та інноваційних рішень є витворами сучасних підприємців, які намагаються розвивати «зелені» проекти частіше не «завдяки», а «усупереч». Участь у таких конкурсах як Green Awards Ukraine – це один із способів виходу на ринок для таких проектів та визнання їх високої вартості», - каже Антоніо Ферейра, власник компаній VALORSABIO, ENVIRONEXT і ENERCLEAN, Португалія, та низки патентів у сфері екологічно чистих технологій у ЄС, член журі Green Awards Ukraine.

Ринок впровадження та фінансування «зелених» проектів в Україні перебуває на стадії становлення. Зокрема, інвестиції Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) в українські проекти з наявністю «зеленої» складової у 2005 - 2010 фін. роках склали $ 645 млн.

«Поки ми більше працюємо з проектами, які націлені на підвищення енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії. Основний стимул для їх розвитку - висока вартість енергоресурсів. Green Awards Ukraine стане прекрасною діловою платформою, яка допоможе соціально відповідальним і передовим підприємствам України показати успішні проекти, залучити інвесторів і партнерів. Для тих, хто робить перші кроки по впровадженню «зелених» проектів, такий майданчик неоціненний: тут можна почерпнути нові ідеї і побачити, що працює на практиці», - говорить Крістіна Турілова, керівник Програми інвестицій у ресурсоефективність в Україні Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC), РФ, член журі Green Awards Ukraine.

Юрко Гуцуляк, графічний дизайнер, арт-директор та співзасновник однойменної студії графічного дизайну за останні п’ять років був удостоєний більше 50 міжнародних нагород у сфері дизайну та реклами, у тому числі і за проекти екологічного дизайну. Він вважає, що «зеленої» реклами в Україні на сьогодні дуже мало. «Найчастіше справжня мета тієї реклами, що сьогодні є, далеко не «зелена». Саме відсутність «зеленої» мети у людей чи організацій, які створюють рекламу, є причиною її низької ефективності. Як правило це реклама ні про що, створена ніким і ні для кого. Насправді ж проблема довкілля існує і зачіпає кожного з нас, і ця проблема є особливо гострою в суспільстві, де всім байдуже», - говорить Юрко Гуцуляк, який теж входить до складу журі Green Awards Ukraine.

Технологія паливних комірок, яка є справжнім проривом у розвитку електромобілів, зробила із сінгапурської компанії Horizon Fuel Cell Technologies не тільки одного зі світових лідерів нового швидкозростаючого світового ринку, а й допомогла її власникам отримати ряд престижних міжнародних нагород. Засновник компанії на власному досвіді знає, як зробити гарні ідеї успішними бізнес-проектами.

«Крім державної підтримки, для реалізації проектів кращим імпульсом є поєднання приватного капіталу і нових бізнес-ідей у напрямку економії енергії та створення продуктів «чистої енергетики», які будуть комерціалізовані новим поколінням місцевих підприємців. Країна потребує гарних прикладів втілення «зелених» проектів та історій успіху, які можна наслідувати. А взагалі конкурс веде до появи нових рівнів продуктивності досягнень і, отже, до прогресу. Green Awards Ukraine може не тільки стати величезним поштовхом для розвитку зеленого сектору промисловості, а й стимулювати підприємницьку та інвестиційну діяльності, а ще - допомогти вибрати правильні ідеї та почати будувати свою власну історію успіху», - каже Тарас Ванкевич засновник, керуючий директор Horizon Fuel Cell Technologies, Сингапур, член журі Green Awards Ukraine.

«На мій погляд, Green Awards Ukraine може зіграти дві різні ролі у стимулюванні розвитку «зеленого» ринку України. По-перше, Конкурс привертатиме ще більше уваги громадськості до екологічно чистих технологій в Україні. А по-друге, конкуренти матимуть можливість представити і порівняти свої проекти з іншими українськими прикладами, і можливо навіть отримати зворотній зв'язок про те, чого вони вартують у порівнянні з проектами, реалізованими за межами України. Ці два аспекти будуть відігравати величезну роль, щоб штовхати і розвивати ринок ще далі», - каже Йоханнес Берг, директор Брюсельського офісу TUV NORD, Бельгія, який у минулому мав досвід роботи з українським ринком екологічно чистих технологій.

Загалом Журі конкурсу складається із понад 20 авторитетних експертів міжнародного рівня, які представляють різні напрямки ділового та суспільного життя та є компетентними для оцінки усього спектру «зелених» проектів.

Результатом Green Awards Ukraine має стати не тільки визначення кращих проектів, а й створення унікального видання «Кращі «зелені» проекти України». Та й сама церемонія нагородження Green Awards Ukraine – це той формат незалежного визнання, якого, на думку багатьох учасників ринку, Україні досі не вистачало.

«Про діяльність у напрямку реалізації екологічних програм на підприємстві та у власному офісі, проектів у сфері чистих технологій та відновлювальної енергетики і енергоефективності, зокрема, - найкрасномовніше свідчать не слова, а дії. Green Awards Ukraine обирає кращі ділові та соціальні «зелені» проекти, які уже було втілено в життя, задля того щоб дати імпульс для скорішої реалізації нових екологічних ідей та кращих практик, - для підвищення рівня життя та будівництва «зеленої» економіки в Україні. Для нас буде честю назвати 15 грудня компанії та організації, які будують «зелену» економіку майбутнього уже сьогодні», - говорить Юлія Березовська, директор Премії Green Awards Ukraine.

Про Green Awards Ukraine

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ:

- Оцінити рівень ділових та соціальних «зелених» проектів, реалізованих в Україні в 2009-2011 роках.
- Оцінка рівня розвитку екологічно чистих технологій, «зелених» проектів, продуктів і послуг, екологічних програм українських підприємств, а також виявлення і визначення основних тенденцій розвитку галузі.
- Створення та розвиток унікальної платформи для діалогу, обміну досвідом, презентації технічних ноу-хау, генерації ідей екологічно чистих рішень.
- Визначення найбільш важливих професійних і комерційних, споживчих і соціальних точок зору в Україні.
- Створення прецеденту для подальшого якісного розвитку і реалізації національного потенціалу в області «зелених» рішень, проектів, товарів, послуг і програм.
- Стимулювання сталого розвитку української економіки.
- Переможці визначаються шляхом незалежного голосування журі.


НОМІНАЦІЇ Green Awards Ukraine:

1. Найкращий проект у сфері відновлюваної енергетики
2. Найкращий проект у сфері енергоефективності
3. Найкращий проект в галузі водопостачання та очищення стічних вод
4. Найкращий проект в сфері управління відходами
5. Найкраща «зелена» програма для підприємства
6. Найкращий проект у сфері «зеленого» туризму
7. Найкраща «зелена» реклама
8. Найкращий проект «зеленого офісу»
9. Найкращий «зелений» товар
10. Найкраща «зелена» інвестиція
11. Найкраща «зелена» технологія / інновація
12. Найкращий «зелений» об'єкт інфраструктури
13. Найкращий «зелений» соціальний проект
14. Найкращий «зелений» освітній проект
15. Найкращий «зелений» арт-проект

15 грудня 2011 року у Київському Гольф-Центрі відбудеться захист проектів номінантами GreenTrends, а також святкова церемонія нагородження переможців Премії Green Awards Ukraine 2011.

Церемонія Премії Green Awards Ukraine 2011 збере представників «зеленого» бізнесу, екологічно відповідальних компаній, провідних експертів європейського рівня, представників міжнародних та українських організацій, журналістів.

Її проведення – це потужний імпульс для розвитку «зеленої» економіки в Україні.

Для отримання додаткової інформації щодо Green Awards Ukraine, організації інтерв‘ю із журі, останніх новин підготовки Конкурсу, будь-ласка, звертайтеся до Олени Пустовойт.

+38 044 362 03 69, +38 093 637 53 32
info@greenawards.info
www.greenawards.info


Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію