What would you like to search for?

Our News

Recycle: Перша ластівка змін

На початку грудня 2010 року представництво Всесвітнього фонду природи WWF в Україні звернулося до видавців українських друкованих видань із пропозицією приєднатися до екопросвітницької роботи у сфері збереження ресурсів, розміщуючи на сторінках своїх видань знак “Recycle”, щоб заохотити своїх читачів віддавати на переробку журнали та газети після прочитання. Першим відгукнувся журнал „Суперкроссвордист”.

На початку грудня 2010 року представництво Всесвітнього фонду природи WWF в Україні звернулося до видавців українських друкованих видань із пропозицією приєднатися до екопросвітницької роботи у сфері збереження ресурсів, розміщуючи на сторінках видань знак “Recycle”, щоб заохотити своїх читачів віддавати на переробку журнали та газети після прочитання.

Першою ластівкою змін у ставленні до проблеми вирубування лісів став журнал „Суперкроссвордист”, у другому номері (2011 року) якого з’явився цей обнадійливий знак. WWF сподівається, що найближчим часом інші українські видання приєднаються до цієї практики, яка дозволяє у дуже легкий спосіб сприяти збереженню лісів нашої країни. Ця практика є доволі розповсюдженою серед друкованих видань Європи, але у нашій країні проблемам екології та споживання ресурсів, нажаль, приділяється значно менше уваги.

До того ж, в Україні нещодавно з’явилися виробники писального паперу з переробленої сировини, який може слугувати матеріалом для виробництва журналів та газет. Крім того, цей папір може використовуватися в офісах та вдома, що вже давно стало звичайним ділом у інших європейських країнах. Інтерес з боку споживачів призведе до збільшення обсягів виробництва такого паперу, сприяючи подальшому зменшенню вирубування дерев та збереження лісів України.

Але, на сьогоднішній день, для виробництва паперу з переробленої сировини доводиться імпортувати макулатуру з інших країн, тому що Україна має високий потенціал, але система збору макулатури не досить налагоджена, та й свідомість українців ще не досягла належного рівня. Просвітницька робота WWF та інших природоохоронних організацій України має на меті показати, що невеликі зміни у споживчих звичках українців можуть призвести до великих позитивних змін для природи країни.

Протягом кампанії „Подаруй дереву колечко!” ми просили надсилати адреси пунктів прийому макулатури, до яких зверталися учасники у своєму місті. Тепер жителі різних міст України можуть дізнатися, де знаходиться найближчий до них пункт збору паперової продукції, завітавши на сторінку нашого сайту www.wwf.panda.org/addresses, яка продовжує поповнюватися.

Виробником паперу з переробленої сировини є Корпорація „АСС”, яка має заводи в Харківській та Житомирській областях. Продукцію корпорації – писально-офсетний (офісний) папір – можна придбати в українських інтернет магазинах.

Здавайте макулатуру, пишіть на папері з переробленої сировини та зберігайте українські ліси!

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію