Поради для Вашого дому | WWF ukraine
10 ідей як заощадити енергію та гроші
Energy saving bulbs Kosmos (Ukraine) © Kosmos

1. Використовуйте енергозберігаючі лампочки. Їхня вартість вище, ніж у звичайних лампочок, але зрештою Ви заощаджуєте гроші, тому що вони споживають усього лише біля чверті електроенергії для забезпечення висвітлення такої ж потужності. До того ж, такі лампочки служать у чотири рази довше, ніж звичайні!

2. Уникайте режиму очікування й вимикайте непотрібне світло.
Вимикайте телевізори, відеоплеєри, стереосистеми та комп'ютери, коли Ви ними не користуєтеся - у режимі очікування вони споживають від 10 до 60 % енергії від робочого режиму! Вимикайте світло, коли воно Вам не потрібне, - це заощаджує енергію вже після першої або другої хвилини. Вимикайте екран комп'ютера під час перерви.

3. Використовуйте енергозберігаюче обладнання.
Якщо Ви купуєте пральну машину, холодильник, посудомийну машину або духовку, обирайте найбільш енергозберігаючі моделі, які Ви можете собі дозволити. Можливо, вони будуть дорожчі, але окупляться шляхом меншого енергоспоживання. Те ж саме вірно для офісного обладнання - комп'ютерів, ксероксів, принтерів.

4. Забезпечте належну термоізоляцію Вашого будинку.
Це найбільш ефективний шлях економії енергії та грошей. 50 % тепла втрачається через погану ізоляцію стін, даху, підлоги.

5. Мийте ощадливо.
Використовуйте пральну або посудомийну машину тільки при повному завантаженні. Використовуйте мийні засоби, що підходять для низьких температур, та вибирайте ощадливі програми. Зменшуйте Ваше особисте споживання гарячої води, приймаючи душ замість ванни.

6. Накрийте його кришкою!
Ви можете зберегти 30% енергії, якщо в процесі готування їжі накриєте свою каструлю кришкою.

7. Щодо Вашого холодильника.
Не залишайте дверцята холодильника відкритими більш, ніж необхідно, дозвольте їжі повністю охолонути перш, ніж помістити її в холодильник або морозильну камеру, регулярно розморожуйте й зберігайте при відповідній температурі. Якщо можливо, не розміщуйте кухонну плиту й холодильник/морозильну камеру поруч одне з одним.

8. Ходіть пішки, користуйтеся велосипедом та громадським транспортом. Від спалювання палива в моторі Вашої машини, відбувається викид CO2 у середньому 2,5 літрів на літр палива.

9. Якщо Вам необхідно переміщуватися на машині, по можливості розділіть подорож з ким-небудь і використовуйте енергозберігаючі автомобілі. Розділіть подорож на машині з колегами по роботі або друзями. Викид CO2 Вашою машиною може бути зменшений на 75 % при використанні комбінованого паливно-енергетичного мотора в гібридних автомобілях.

10. Скоротіть Ваші авіапереміщення. Коли Ви подорожуєте на відпочинок літаком, Ви сприяєте значним викидам вуглекислого газу, що призводить до змін клімату. Тому, по можливості, відпочивайте ближче до домівки або діставайтеся туди іншими транспортними засобами, такими як поїзд, автобус або корабель. Якщо Вам необхідно летіти, купуйте вуглецеві компенсації для компенсування викидів від Вашого польоту.

Beijing
© Beijing © © WWF / Michel Gunther


©