Екоосвіта та волонтерство | WWF ukraine
© WWF Ukraine

Екоосвіта та волонтерство

Наша місія - зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина та природа будуть жити у гармонії.

Природа не є невичерпним ресурсом, і ми маємо залишити цю Землю для нащадків. Щоб наші діти мали вдосталь чистої води та повітря, мали змогу пройтися босоніж по траві,  подорожувати лісами та заплавами, бачити звірів в природі, нам потрібно вже зараз змінити свої звички щодо природи і навчитися жити з нею в гармонії. Світ має перейти до сталого розвитку, а людина - відновити свою любов та пошану до довкілля. 

Освіта є ключовим процесом, який допомагає підвищити рівень обізнаності щодо охорони навколишнього середовища та суспільну екологічну свідомість. ЮНЕСКО підкреслює роль екологічної освіти у забезпеченні майбутнього розвитку та якості життя шляхом охорони довкілля, подолання бідності, мінімізації нерівності та забезпечення сталого розвитку людства.

Наші рішення

WWF реалізує багато практичних проектів, спрямованих на відновлення та захист природи України та світу. Але водночас кожен наш проект має освітню складову. Предметами наших освітніх заходів є збереження біорізноманіття, адаптація до зміни клімату, підтримка відновлювальних джерел енергії, відповідальне споживання та зменшення екологічного відбитку людини, безпечне та справедливе використання ресурсів Землі та інші.

Ми спрямовуємо наші освітні зусилля на різні цільові аудиторії:
Широка громадськість - ми проводим різноманітні кампанії, акції та освітні заходи, як в он-лайні так і безпосередньо в різних містах України, а також під час фестивалів, кемпів та інших масових заходів.
 
Волонтери - ми залучаємо волонтерів та активістів, разом з ними відвідуємо заповідники та інші природоохоронні території України, вчимо виявляти злочини проти природи та боротися з ними. 
 
Місцеві громади - ми підвищуємо обізнаність місцевих мешканців Придунав'я та Карпатського регіону щодо адаптації до наслідків зміни клімату, збереження біорізноманіття та природних систем, розвитку екотуризму тощо.
 
Менеджери природи - ми підвищуємо кваліфікацію працівників установ природо-заповідного фонду, лісового сектору та інших менеджерів природи щодо впровадження сучасних природоохоронних засад у їхню повсякденну роботу.
 
Школярі та студенти - ми працюємо з навчальними закладами, тому що любов до природи потрібно закладати з дитинства. Ми готуємо навчальні матеріали, проводимо різні освітні заходи, залучаємо школи та університети до наших інформаційних кампаній та акцій.
 
Персонал компаній та організацій - за запитом організацій та бізнесу ми проводимо інформаційні та освітні заходи для працівників та партнерів, в тому числі інтерактивні лекції, ігри, тренінги та інше.
 
Громадські організації та діячі, науковці - ми ділимося провідним природоохоронним досвідом світу, просуваємо європейські стандарти охорони природи тощо.