Зміна клімату | WWF ukraine
​Ми повинні залишатися в межах 2°C
WWF вважає, що підвищення світової температури повинне залишатися в межах 2°C, щоб уникнути небезпечних кліматичних змін. Подальше підвищення температури призведе до катастрофічних наслідків - зникнення видів, затоплення прибережних територій, нестачі води та продуктів харчування, розповсюдження хвороб та міжнародних конфліктів.

Необхідно негайне скорочення викидів

До 2050 року світова потреба в енергії має забезпечуватися з відновних джерел. А до кінця сторіччя викиди парникових газів (зокрема CO2, як одного з основних з них) мають вийти на нульовий рівень - тобто обсяг викидів дорівнює обсягу поглинання. Зараз майже всі країни світу в рамках Паризької угоди погодилися з необхідністю скорочення викидів парникових газів, тож перехід на низьковуглецеву економіку є нашим майбутнім.
 
© © Rosa Merk / WWF-Germany
© © Rosa Merk / WWF-Germany

"Зміни клімату - наша реальність. Вони відбуваються прямо зараз і є загрозою для всього людства".
Леонардо Ді Капріо

Як же знизити викиди?

Всім країнам і всім людям треба працювати за трьома основними напрямками:
  • Збереження енергії (збережена енергія - це енергія, що не повинна бути вироблена). Україна має великий потенціал збереження енергії. До того ж, вартість енергії продовжує зростати, тому економія енергії означає також економію грошей - і збереження планети.
  • Енергоефективність чи більш розумне використання енергії. Наприклад, використання обладнання зі зниженим споживанням енергії, краща теплоізоляція.
  • Відновлювана енергетика - отримання енергії з невичерпних джерел. Найбільш розповсюдженими є використання сонячної, вітрової, теплової енергії Землі.
Крім того здорові природні системи мають здатність поглинати та утримувати парникові гази, тож їх необхідно охороняти та відновлювати.

Наші рішення

  • Робота з урядами - ми закликаємо уряди країн світу взяти на себе зобов'язання обмежити викиди парникових газів та вживати заходів з адаптації до наслідків зміни клімату. Підсумком світових  переговорів має стати сильна глобальна кліматична угода. У 2016 року країни світу мають підписати Паризьку угоду, належне дотримання якої призведе до суттєвого покращення кліматичної ситуації.
 
  • Робота з людьми - ми підвищуємо обізнаність людей та розуміння проблеми зміни клімату, її наслідків та можливостей в Україні та в світі. З 2008 року ми проводимо освітні кліматичні кампанії у Болгарії, Румунії, Україні, Угорщині, Чехії та Сербії з цієї теми.  
 
  • Робота з бізнесом - ми ведемо роботу з бізнесом з метою підвищення їх соціальної відповідальності - впровадження системи енергоєфективності на виробництві, переходу на відновлювані джерела енергії, компенсації викидів парникових газів тощо.