What would you like to search for?ОСЕТРОВІ ОСЕЛИЩА

© naturepl.com / Frei / ARCO / WWF
© Shutterstock

Осетрові риби жили ще в часи динозаврів, 200 млн років тому.

Втім, динозаври не витримали зміни геологічних епох, а от осетрові зуміли. 

Чим ще можуть здивувати ці стародавні мешканці Землі? Дізнайтеся просто зараз!

ПЕРЕЙТИ

В Україні наявні лише фрагментарні знання про оселища видів тварин і рослин, навіть занесених до Червоної книги України. Разом з тим, згідно сучасних наукових бачень та підписаних Україною конвенцій (Бернська конвенція про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі, Оселищна директива), неможливо охороняти вид, не маючи інформації про важливі для виживання виду місця і не забезпечуючи їх охорону, управління та відновлення.

Оселища - важливі місця розмноження, зимівлі, нагулу та міграційні шляхи

РОБОТА WWF-УКРАЇНА

Діяльність водного напряму WWF-Україна спрямована на вивчення, картування та покращення управління та охорони оселищ, важливих для видів родини осетрових. В Україні існує 6 видів цих риб: осетер російський, осетер європейський (атлантичний), севрюга звичайна, стерлядь прісноводна, білуга звичайна та осетер шип. Всі вони з різними природоохоронними статусами занесені до Червоної книги України. 

Фокус уваги водного напряму WWF-Україна — на вивченні оселищ Дністра та Нижнього Дунаю, дослідження яких тривали з 2017 по 2020 рік. Наступним кроком стане підтвердження потенційних оселищ, що вже були досліджені, та виявлення нових у верхній течії Дністра та української частини Дунаю. Триватиме й робота з покращення управління та охорони цих важливих ділянок.

© Mykola Bazhanov / WWF Ukraine
Річка Дністер

WWF-Україна вдалося

  • Виявити та картувати 19 оселищ осетрових: 18 на Дністрі та 1 на Дунаї

  • Домогтися внесення ділянок більшості виявлених оселищ до офіційних наказів про заборону вилову на зимувальних ямах