Свята без шкоди для природи | WWF ukraine

Мавка - міфічна істота Українського Полісся і головна героїня мультфільму "Мавка. Лісова пісня" від студії "Анімаград", разом з якою цього року запустили ініціативу "Дім для рисі". WWF в Україні та Мавка підготували 6 порад про те, як відсвяткувати зимові свята та розпочати новий рік з найменшою шкодою для природи. Змінюючи власні звички ви можете зробити свій вклад у збереження природи вже сьогодні. Читайте, діліться з друзями і весело святкуйте!

© WWF Ukraine

Ялинка

Купуйте спеціально вирощені ялинки зі штрих-кодом, за допомогою якого можна перевірити її походження. Альтернатива зрубаному дереву - гілки або ялинка в горщику. Штучна ялинка має великий вуглецевий слід та може містити токсичні речовини, тому звертайте увагу на склад і походження. При купівлі одразу поцікавтесь способом утилізації. Замініть ялинку традиційним для України дідухом або створіть власну ялинку з підручних матеріалів - книг, гірлянд, тощо. Прикрашайте ялинку іграшками з природних матеріалів, які піддаються переробці - скла, паперу. Ми підготували заготовки під витинанки у формі звірів - ви можете сміливо їх використовувати, щоб створити святкову атмосферу.

© WWF Ukraine

Подарунки

Скільки непотрібних речей накопичується після зимових свят? Щоб уникнути цього - даруйте лише потрібні подарунки. Створюйте списки бажаного і діліться з друзями та колегами. Пам’ятайте, що приємне людині можна зробити не лише подарунком, а й доброю справою. Приблизно трильйон пластикових пакетиків використовує людство протягом року. Більшість з них майже одразу потрапляє на сміттєві полігони або “доживає своє життя” в океанах. Уникайте зайвого пакування та використовуйте для оздоблення матеріали, що можна переробити чи повторно використати (папір, газети, тканину тощо).

© Daira Villagran

Продукти

Що менше транспортуються продукти, то меншим є викид вуглецю в атмосферу. Купуючи локальні та сезонні продукти, ви також зміцнюєте місцеву економіку.  Не купуйте товарів сумнівного походження, звертайте увагу на інформацію, що вказана на упаковці. Наприклад, чорна ікра без позначки про аквакультурне походження та маркування CITES може свідчити про свої браконьєрські “корені”. Радимо завчасно скласти меню до святкового столу і список необхідних продуктів - це допоможе уникнути купівлі зайвого, зекономити бюджет і не викидати зіпсовані страви.  

© WWF Ukraine

Святкування

Організовуєте вечірку на роботі чи вдома? Подбайте про багаторазовий посуд. Якщо йдете за покупками - обов’язково беріть з собою багаторазові торбинки або пакети. Уникайте пластикового оздоблення та не купуйте прикрас, які будуть актуальними лише один сезон. Натомість, віддавайте перевагу якісним речам, що стануть в нагоді не один рік. Для святкового костюму спробуйте використати речі, які вже є у вашому гардеробі. Якщо назбиралися речі, які ви більше не використовуєте, але вони все ще у гарному стані - зимові свята гарний привід віддати їх на благодійність.

© WWF Ukraine

Листівки

Листівки є традиційним атрибутом свята. Цього року віддайте перевагу електронним повідомленням. Особливо, якщо хочете привітати колег та друзів по всьому світу. До того ж, так більше шансів, що вони вчасно потраплять до адресата. До речі, можете обрати листівки у нас на сайті.

© WWF Ukraine

Долучайтесь

Будьте ближче до природи. До планів на наступний рік додайте кілька екологічних справ. Скориставшись зеленими порадами, оберіть ті, яких вам буде найпростіше дотримуватися. Якщо ж ви давно бажали допомогти дикій природі, запишіться на один з наших волонтерських виїздів. Також ви просто зараз можете долучитися до благодійної ініціативи “Дім для рисі”, що має на меті зберегти найбільшу кішку Європи - рись - в Україні.