WWF Україна розпочинає масштабну природоохоронну програму “Врятуємо рись” | WWF ukraine
WWF Україна розпочинає масштабну природоохоронну програму “Врятуємо рись”

Posted on 11 June 2019

11 червня, в Міжнародний день рисі, WWF Україна анонсує про початок природоохоронної програми “Врятуємо рись”. Це наразі єдина в Україні комплексна програма, яка покликана забезпечити сталий захист рисі євразійської найбільшої кішки Європи, що живе і в Україні.

 

Протягом 2019-2022 років в рамках програми буде проводитися збір даних про стан та чисельність рисі в Карпатах і на Поліссі, аналіз управління в місцях поширення, а також буде розроблено національний план дій зі збереження виду. Для цього будуть залучатися українські та закордонні зоологи, Міністерство екології та природних ресурсів України, Держлісагентство, адміністрації й експерти об’єктів природно-заповідного фонду та лісомисливських угідь.

 

Важливим компонентом програми є також інформаційна робота з місцевими громадами, туристами і мисливцями, адже самі ці групи населення найчастіше стикаються з риссю у дикій природі.

 

Захищаючи оселища рисі й відновлюючи екосистемний баланс, ми також покращуємо умови для існування й інших мешканців лісу. Програма є довгостроковою і націлена на конкретні результати отримати актуальні дані про рись в Україні і на їх основі розробити дієвий план збереження, а потім впроваджувати відповідні заходи для охорони рисі в Україні. Перший етап програми – збір даних про популяцію рисі - вже розпочато, і перші результати плануємо отримати до кінця року.”, – розповідає Наталя Гозак, координаторка напрямку з охорони рідкісних видів WWF Україна.

 

“Врятуємо рись” реалізується за фінансової підтримки WWF Polska, а також соціально-відповідальних компаній України, з якими вже ведуть перемовини.

 

“Щоб в повній мірі реалізувати задумане, критично важливою є підтримка програми тих компаній, які прагнуть зберегти дику природу в Україні. Зокрема, компанія мінеральних вод “Моршинська”, яка є стратегічним партнером нашої організації, першою відгукнулася підтримати програму і практичні кроки для збереження рисі євразійської, що в ній закладено. Ще з кількома компаніями-донорами ми активно ведемо переговори.”, – розповідає Олена Тарасова-Красієва, директорка WWF Україна.

Також, до Міжнародного дня рисі WWF Україна підготував спеціальний онлайн-тест “Наскільки добре ви знаєте рись”, а також святкову рамку для профілю на Facebook. Кожен може підтримати рись вже сьогодні, розповівши про неї своїм друзям та близьким. Святкуймо День рисі разом!

Рись євразійська
© Staffan Widstrand/ WWF