Квантовий стрибок ведмедя до Дня дикої природи | WWF ukraine
Квантовий стрибок ведмедя до Дня дикої природи

Posted on 03 March 2019

3-го березня, починаючи з 2013 року, у світі відзначають Всесвітній день дикої природи, щоб привернути увагу до збереження флори та фауни. Ця дата з’явилася, як своєрідне нагадування людству про його згубний вплив на довкілля. Лише за трохи менше як півстоліття у світі на 60% скоротилася чисельність популяцій хребетних тварин.
 
Щоб привернути увагу до збереження природи в Україні, команда Всесвітнього фонду природи WWF Україна зобразила бурого ведмедя в образах трьох популярних героїв масової культури — Росомахи, Мардж Сімпсон та єдинорога. Тож ведмідь став першою твариною, що “здійснила” власний квантовий стрибок, перевтілившись у популярних героїв сучасності.
 
“Ведмеді “спеціалізуються” на подряпинах на деревах. Вони — дбайливі та відчайдушні матусі, які самотужки (самець не бере участі) виховують потомство. І це унікальні тварини, що нині мають природоохоронний статус “зникаючий вид” у Червоній книзі. Так з’явилися паралелі з Росомахою, Мардж Сімпсон та єдинорогом, — говорить Міла Арсенюк, менеджерка з маркетингу та комунікацій WWF Україна. — Оригінальною ідеєю “квантового стрибка” стало через осучаснення образу Тараса Шевченка розповісти більше про Кобзаря та привернути увагу молоді до його персоналії. Наша команда спробувала через такі ж “стрибки” в образи персонажів маскультури — звернути увагу на бурого ведмедя”.
 
Ведмідь бурий є найбільшим хижаком України та Європи. Нині, за даними фонду, в Україні їх чисельність становить 200 особин. WWF Україна працює заради збереження бурого ведмедя в природі.
 
 “Наша команда за участі експертів проводить дослідження популяції бурого ведмедя та його міграції, сприяє тому, аби ці дані враховувалися при будівництві інфраструктурних об’єктів, а також, докладає максимум зусиль, щоб люди і ведмеді мирно співіснували в Карпатах, де основний ареал поширення виду в Україні”, — відзначила Наталя Гозак, координаторка напряму з охорони рідкісних видів WWF Україна.
Квантовий стрибок бурого ведмедя
© WWF Ukraine