Освітня кампанія «Ми хочемо жити в здоровому регіоні!» | WWF ukraine
В Одеській області у період з березня по червень 2013 року пройшла освітня кампанія «Ми хочемо жити в здоровому регіоні!». У кампанії взяли участь більше 40 шкіл та екологічних гуртків Ізмаїльського, Кілійського, Ренійського та Болградського районів.

Освітня кампанія присвячена природі дельти Дунаю, а також проблемам, які постають перед нею: зміні клімату, нестачі води, забрудненню навколишнього середовища, зниженню біорізноманіття та іншим.

Кампанія розпочалася з установчого тренінгу, який проходив на базі Ізмаїльської міської станції юних натуралістів. Шкільні вчителі біології, природознавства та керівники екологічних гуртків отримали матеріали кампанії, а також познайомились із методичними рекомендаціями з проведення позакласних занять з екології.

До так званого «інформаційного боксу» кампанії входить брошура для практичних та додаткових занять для вчителя, комплект інформаційних брошур для всього класу, роздавальні матеріали: картки з зображенням представників флори та фауни Придунайського регіону, необхідні для занять схеми та малюнки, диск із допоміжними матеріалами, предмети для проведення дослідів, канцтовари, анкети для інтерв’ювання.

Кампанія складається з кількох компонентів:
  • проведення позакласних занять,
  • проведення додаткових заходів з природоохоронної тематики (екскурсій до природи, прибирання сміття на заповідних та цінних природних територіях регіону, екологічних ярмарків та інше),
  • конкурсу між школами на краще екологічне місто Придунав’я

На початку літа серед шкільних команд журі обрало три кращіх, учні якої відвідали Одеський зоопарк, дельфінарій, а також зоологічний музей ОНУ ім. І.І. Мечникова.

Одним з компонентів кампанії було проведення акцій з прибирання природних об'єктів кожною школою. Для організації цих заходів вчителі також отримали необхідні матеріали – рукавички та пакети для сміття, що розкладаються, ТМ «Фрекен БOK», надані партнером кампанії – Корпорацією «Біосфера».

Матеріали кампанії були розроблені співробітниками Всесвітнього фонду природи (WWF) в Україні та Дунайського біосферного заповідника.

© Kateryna Kurakina

...

"Бажання виховати екологічно свідоме покоління, донести до наших дітей інформацію про нові тенденції та поняття в екології, нарешті прищепити їм любов до свого краю, підштовхнули нас до створення освітньої кампанії "Ми хочемо жити в здоровому регіоні!". Сподіваємося, молоде покоління врятує те, що ми зараз руйнуємо - нашу Планету!"

Катерина Куракіна, автор матеріалів кампанії.

Відео з установчого тренінгу кампанії

Starting training of the educational campaign
© © WWF-DCP © WWF-DCP

Starting training of the educational campaign
© © WWF-DCP © WWF-DCP

Starting training of the educational campaign
© © WWF-DCP © WWF-DCP