Проект "Адаптація Дельти Дунаю до кліматичних змін” | WWF ukraine

Проект "Адаптація дельти Дунаю до кліматичних змін"

Дельта Дунаю – унікальна мозаїчна система плавнів, островів та заплавних озер, де зустрічається більше 6,000 видів тварин та рослин. Зміна клімату порушує рівновагу в екосистемах дельти. Внаслідок кліматичних змін погіршується якість води, зменшуються врожаї господарських культур та улови промислових видів риби, що відчутно впливає на добробут місцевих спільнот.

Трирічний проект, що об’єднує Україну, Молдову та Румунію, заклав основу для своєчасного та ґрунтовного пристосування регіону дельти Дунаю до нестабільних кліматичних умов.

В рамках проекту проведено дослідження можливого впливу зміни клімату на дельту Дунаю, на основі якого розроблена транскордонна Стратегія кліматичної адаптації. Інформаційна кампанія висвітлює наслідки кліматичних змін для регіону та навчає, як можна обернути на користь ці нові природні умови. Освітня кампанія «Ми хочемо жити в здоровому регіоні!» сприяє вихованню екологічно свідомого молодого покоління. Окрім того, в українській частині дельти реалізовано пілотний проект з генерування "зеленої" енергії з біомаси очерету та чагарників та інші активності. Дізнайтеся більше про проект.
Project factsheet
© WWF-DCP


Простий та цікавий мультфільм про зміну клімату у Придунав'ї


Засідання прес-клубу: "Зміна клімату - глобальний виклик людству!"

Партнери проекту:

Дунайський біосферний заповідник 
Заповідник "Дельта Дунаю"
♦ Всесвітній фонд природи (WWF)
«Центр регіональних досліджень» (м. Одеса) 
♦ «Екоспектру» (м. Кишинів)

Leonardo DiCaprio
© Tom Munro/JBG Photo

“Наша наукова спільнота дійшла згоди у тому, що зміна клімату – вже не просто теорія, а реальність, криза із дійсно глобальними наслідками для Планети і всіх нас, її мешканців.”
Леонардо ДіКапріо

 
© EU

Фінансування проекту: Програма ENRTP (Європейська комісія).