The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
За 25 років у Карпатах площа ділянок, де зростає сосна кедрова європейська, скоротилася на 37%
Лісові екосистеми за участю сосни кедрової європейської охороняються як реліктові. Однак не всі з них ідентифіковані, тому досі перебувають під загрозою. Аналіз WWF-Україна підтверджує — за лише останні 10 років у межах Івано-Франківської області на ділянках, де була зафіксована сосна кедрова європейська, суцільними рубками пройдено понад 120 га лісів, а за останні 50 років — 889 га.
За 25 років в Карпатах площа ділянок, де зростає сосна кедрова європейська, скоротилася на 37%. В Українських Карпатах сосна кедрова майже не утворює лісів, де вона є головною породою, а зростає поодиноко, невеликими групами серед ялини європейської та сосни гірської. Наразі загальна площа лісових ділянок, де зростає сосна кедрова європейська, займає всього 69 км² (це приблизно площа Житомира), і складає лише 0,069% від усіх лісових територій України.
Усі екосистеми за участю сосни кедрової європейської потребують суворої охорони. Понад 5 років WWF-Україна продовжує системну роботу над захистом лісів , де зростає сосна кедрова європейська, зокрема:
-
Ідентифікує ділянки, де зростає цей вид.
-
Ініціює створення та включення таких територій до об’єктів природно-заповідного фонду України.
За дослідженнями, понад 10 тисяч років тому ліси з сосни кедрової були звичними в Європі, як нині дубові гаї. Ці екосистеми майже недоторканими дійшли до нашого часу з палеоліту, але через зміни клімату та посуху вони поступово відтіснялися у більш суворі та високі пасма гір. Сьогодні сосна кедрова європейська є вразливим видом та занесена до Червоної книги України як післяльодовиковий релікт.
Дізнайтеся більше про сосну кедрову європейську з наших попередніх матеріалів та серії інфографік:
