What would you like to search for?


ПРО WWF
© Staffan Widstrand / Wild Wonders of China / WWF

Всесвітній фонд природи WWF — одна з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі, що нараховує понад 5 мільйонів прихильників і має представництва у більш ніж 100 країнах світу.

Місія WWF полягає в тому, щоб зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою. Цього можна досягти шляхом збереження біорізноманіття планети; раціонального використання природних ресурсів; зменшення забруднення та марнотратного споживання.

Основні напрями, у яких працює WWF, — охорона лісів, прісноводних водойм, морів та океанів, збереження видів флори та фауни, мінімізація використання токсичних речовин, зміна клімату.

WWF керується наступними принципами:

  • ​Ми незалежні, глобальні та аполітичні.

  • Ми використовуємо найбільш сучасну наукову інформацію для вирішення проблем та критично оцінюємо всі дії організації.

  •  Діалог, як спосіб уникнути небажаного протистояння.

  • Шукаємо конкретні рішення природоохоронних проблем шляхом поєднання польових проектів, стратегічних ініціатив, підвищення кваліфікації та учбової роботи. 

  • Ми залучаємо місцеве населення до розробки та виконання польових програм, поважаючи їх культурні та економічні потреби. 

  • Ми будуємо партнерські відносини з іншими організаціями, урядами країн, місцевими громадами та діловими колами для підвищення ефективності діяльності WWF.

  • Ведемо діяльність найбільш ефективним шляхом та використовувати кошти, надані донорами, з найвищою відповідальністю.

Цінності та стандарти роботи WWF
Історія WWF-Україна
29 квітня 1961 року
Заснований Всесвітній фонд природи WWF, коли підписана декларація, згодом відома як Моржський маніфест. Цей документ заклав основу рухові, що згодом переріс у найбільшу в світі незалежну природоохоронну організацію.
1998 рік — заснована Дунайсько-Карпатська програма WWF (WWF-DCP)
Її мета — координування діяльності WWF у країнах басейну Дунаю та регіону Карпатських гір, а саме — Україні, Молдові, Румунії, Болгарії, Сербії, Словаччині, Чехії та Словенії.

З 1998 року WWF реалізовував проєкти в Україні, присвячені збереженню, відновленню та сталому управлінню ресурсами у двох екорегіонах — Дунайському та Карпатському, які занесені WWF у перелік найцінніших природних регіонів світу (WWF Global 200).

За 20 років програма стала важливим рушієм покращення стану навколишнього середовища в регіоні та активно співпрацювала з міжнародними партнерами, місцевими урядами та зацікавленими сторонами.
2019 рік — заснування національного офісу WWF-Україна
З появою національного офісу (Громадська спілка “Всесвітній фонд природи Україна”), робота WWF в Україні набуває різноманітних та масштабніших форм — проведення досліджень, просвітництво, консультування державних органів та лобіювання змін до законодавства, мобілізація фінансових ресурсів для впровадження програм із вивчення й збереження природи. Основні напрями роботи WWF-Україна: ліси, вода та рідкісні види.

WWF-Україна є учасником Української кліматичної мережі та робочих груп при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів::

  • Робоча група з розробки Державної стратегії управління лісами до 2035 року 

  • Робочої група  з розроблення Стратегії адаптації до зміни клімату України на період до 2030 року

  • Робоча група з розроблення проєкту Стратегії охорони біорізноманіття до 2030 рокуРобоча група з розроблення проєкту закону про внесення змін до Закону України "Про Червону книгу України"

НАШІ НАГОРОДИ
Долучайся до наших спільнот

Ми можемо змінити світ разом! Ділися інформацією з друзями та долучайся до діалогу про природу.

Підписуйся на нас у зручному каналі

© WWF Ukraine