The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Central Asia
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Сади для хижаків: як дикі фруктові дерева допомагають тваринам у Карпатах?
1 травня команда Карпатського біосферного заповідника висадила 250 саджанців дикої аличі на покинутій сіножаті в буферній зоні поблизу кордону з Румунією з метою забезпечити харчову базу для бурого ведмедя як одного з ключових видів Українських Карпат. Встановлено, що такі заходи в перспективі дадуть змогу забезпечити харчову доступність і кліматичну стійкість середовищ існування великих хижаків Карпат.
Чому це важливо?
У природі все пов’язано. У пошуках їжі ведмеді можуть виходити до місцевих сіл, що призводить до конфліктів. Саме тому команда WWF-Україна, спільно з ГО “РахівЕкоТур” та Карпатським біосферним заповідником створює "харчові оази" подалі від людських поселень. Дикі плодові дерева є цінним харчовим ресурсом, який не залежить від сезону полювання. Особливо важливо, щоб плоди (як-от у пізніх сортів яблунь) зберігалися і після морозів, адже вони можуть стати справжнім рятівним джерелом їжі у складний період.
Чому саме ця ділянка?
Це частина основного міграційного коридору, яким користуються великі хижаки. Тут не проводилось сінокосіння понад 15 років, а довкола відновлюється природний ліс. Лінійне насадження уздовж узлісся також допоможе хижакам уникати відкритих ділянок, що зменшує ризики зустрічі з людьми.
Що далі?
Команда працівників заповідника буде стежити за приживанням саджанців протягом сезонуз допомогою візуального моніторингу та фотопасток. Восени планується продовження — висадка диких яблунь, в першу чергу пізніх сортів.
Посадка плодових дерев для великих хижаків є одним з практичних кроків до збереження біорізноманіття, адаптації до змін клімату й зменшення конфліктів між дикою природою та людьми, що передбачений проєктом ForestConnect. Проєкт має на меті створити кліматично стійку лісову мережу для великих хижаків у Балкансько-Карпатсько-Дінарському регіоні.