Коли Ви подорожуєте | WWF ukraine

Коли Ви подорожуєте

Незважаючи на те, чи їдете Ви на берег Середземного моря чи подорожуєте незайманими людиною просторами Антарктики, Ваша подорож матиме суттєвий вплив на оточуюче середовище. Перед поїздкою замисліться, а чи дійсно Вам потрібно кудись їхати, та зверніть увагу на те, як саме Ви будете подорожувати.


1. Запитайте себе, а чи дійсно Вам потрібно кудись їхати?

Під час Вашої подорожі в атмосферу буде виділятися вуглекислий газ, що є причиною парникового ефекту. Тому, найкращий вихід - це, по-можливості, уникати подорожей.

Запитайте себе, чи можна замість проведення бізнес зустрічі просто поговорити по телефону чи провести відео-конференцію (Ви можете навіть організувати День захисту клімату у Вашому офісі). Якщо Ви їдете у відпустку, розгляньте можливість поїздки до місцевостей, що знаходяться недалеко від Вашого дому.


2. Якщо Вам дійсно необхідно здійснити подорож, то виберіть спосіб, що матиме мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище.

Дійсно, іноді ми не можемо уникнути необхідності кудись поїхати. Путівник Всесвітнього фонду природи допоможе Вам приймати ті рішення, що дозволять мінімізувати викиди шкідливих речовин в атмосферу та певним чином їх відшкодувати.

Використовуючи вуглецеві кредити Золотого стандарту, Ви інвестуєте гроші у проекти, що можуть компенсувати ті викиди, що потрапили в атмосферу від Вашої подорожі.


3. Виберіть правильне місце проживання

Переконайтеся, що у місці Вашого проживання будуть перероблятися відходи, що у будинку використовуються сонячні батареї чи гідроелектроенергія.

Окрім того, вибирайте готелі, що беруть участь у програмі «Розплатись з природою» Всесвітнього фонду природи. Готелі, що є учасниками програми нараховують до Вашого рахунку один євро (чи еквівалентну суму), що потім перераховується для підтримки нашої роботи із збереження навколишнього середовища по всьому світу.


4. Під час відпочинку

Коли Ви прибули на місце відпочинку, перед Вами відкривається ціла низка способів мінімізації наслідків для природи від Вашої поїздки.

Те, яким чином і на який відпочинок Ви витрачаєте гроші, обумовлює подальші напрямки розвитку туристичної індустрії. Користуйтеся послугами виключно тих операторів та постачальників, що у своїй діяльності дійсно дбають про навколишнє середовище.

Дізнайтеся більше про те як зменшити вплив на навколишнє середовище коли Ви на відпочинку.


5. Повернення до дому

Виявляється, що собівартість більшості сувенірів набагато більше за ті кошти, що Ви витратили.

Подумайте двічі перед тим, як придбати сувеніри, що зроблені зі шкіри, частин тіла звірів, що знаходяться на межі вимирання, зокрема з панциру черепах, слонової кістки, коралів. Купуючи ці товари, Ви можете порушувати закони.

Зайдіть на сайт WWF "До уваги покупців", на якому можна знайти інформацію, що допоможе уникнути придбання незаконних товарів. Також продивіться наші поради, зокрема Десять речей, що не варто дарувати на Різдво.

 
    © WWF / Bryan Alexander/www.arcticphoto.com
Подорожуючи до сусіднього міста чи у екзотичні краї, користуйтеся порадами, щоб зменшити свій вплив на довкілля.
© WWF / Bryan Alexander/www.arcticphoto.com
 
    © WWF / Folke WULF
Подорожуючи, не купуйте сувеніри, зроблені з екзотичних тварин.
© WWF / Folke WULF