Що робити зі сміттям, щоб допомогти Планеті? | WWF ukraine

Що робити зі сміттям, щоб допомогти Планеті?

А відерце-то повне...
Проблема сміття та забруднення повітря, води та ґрунтів зараз дуже гостро стоїть як для нашої країни, так і всього світу. Ви, мабуть, помітили, що останнім часом відро для сміття у Вашому домі просто миттєво заповнюється, і основну частину відходів складають різні пластикові вироби і пакування. А ще, мабуть, чули про пластиковий острів розміром з Автралію, що дрейфує у Тихому океані.

Що ж можемо зробити ми, прості люди, для подолання цієї проблеми? Чи залежить від нас, чи будуть наші діти та онуки жити на чистій Планеті? ТАК! Наші споживацькі звички та поводження з відходами формують майбутнє Землі. Знайомтеся з нашими простими порадами та  приєднуйтеся до всесвітнього руху небайдужих людей!
 
 1. Не викидайте сміття де заманеться, особливо в природу! Кидайте сміття тільки в контейнери.
 2. Після відпочинку на природі обов'язково збирайте все сміття і забирайте з собою, щоб викинути у найближчий сміттєвий бак.
 3. Харчові відходи можна закопувати, тварини та бактерії, що живуть у ґрунті, швидко впораються з органічними залишками.
 4. Пластикове сміття перед викиданням в сміттєвий бак треба спресувати, щоб зменшити його обсяг: навіщо викидати на смітник повітря в пластикових пляшках і банках? До речі, деякі пластикові вироби можна здати до пунктів прийому вторинної сировини. Дізнайтеся, які саме, у найближчому пункті.
 5. Якщо річ можна полагодити, не купуйте нову. І взагалі, не купуйте зайвих речей і їжі.
 6. Використовуйте папір з обох боків. Надруковані або списані з одного боку листи можна використати як чернетки.
 7. Сортуйте сміття! Макулатуру, деякі скляні та пластикові пляшки, металеві вироби, батарейки, енергозберігаючі та люмінесцентні лампи можна здати на переробку. Беріть участь у всеукраїнській кампанії "Подаруй дереву колечко!".
 8. Наслідуйте модних кутюр'є і художників - зі сміття можна змайструвати різні прикраси, одяг та інсталяції.
 9. Компостуйте харчові відходи для отримання добрива.
 10. Використовуй речі вдруге, віддайте не потрібні Вам одяг, іграшки чи інші речі знайомим або в дитячі будинки.
 11. Купуйте вироби з перероблених матеріалів - знаєте, як це модно в Європі? ;)
 12. Намагайтеся не використовувати одноразовий посуд і пластикові упаковки.
 13. Використовуйте акумулятори (або блок живлення) замість батарейок. Батарейки і акумулятори вимагають безпечної утилізації.
 14. Користується екосумками - це модно і корисно для природи! Не беріть в магазині пластикові пакети, уникайте за можливості пакування у пластик, обирайте матеріали, що розкладаються швидше – папір, картон чи спеціальний розкладний пластик. 
 15. Навчайте інших правильно поводитися з відходами, щоб не засмічувати нашу Планету!