Коли ходите по магазинах | WWF ukraine

Коли ходите по магазинах

Думайте про те, яку їжу Ви купуєте
Виробництво продуктів у великих господарствах має значний вплив на зміну клімату, а також спричиняє засолення ґрунтів, забруднення води та повітря, зменшення біорізноманіття. Думайте про те, що Ви їсте та де це вироблено.

Купуйте товари від місцевих постачальників

Звідки постачаються товари до Вашого столу? Купуйте товари від місцевих виробників. Ці товари не огинали земну кулю, щоб дістатися до Вас. Чи справді Вам потрібно їсти суниці саме в грудні?

Купуйте органічні продукти
Купуйте продукти у виробництві яких не використовуються токсичні пестициди, що потрапляють не лише до ґрунту але й у повітря та системи водопостачання. Це збереже Ваше здоров’я та не зашкодить навколишньому середовищу.

Використовуйте екоторби
Використання спеціальної сумки замість пластикових пакетів з магазину дозволить зменшити кількість сміття. Наразі, деякі продавці пропонують спеціальні нагороди для клієнтів, що не використовують пластикові пакети. Пластикові пакети розпадаються у природі до 100 років, спричиняючи загрозу життю тварин та рослин.

Будьте поінформованим споживачем
Коли Ви вибираєте продукти, звертайте увагу на написи на етикетках. Вибирайте продукти, що вироблені з дотриманням усіх відповідних стандартів.

Уважно вибирайте вироби з дерева

Переконайтеся, що вся продукція з деревини, яку  Ви купуєте – від стільців для дачі до паперу та конвертів - продається зі спеціальним маркуванням від Ради Розпорядників Лісів і має відповідний сертифікат. Якщо Ви не можете знайти FSC-сертифіковану продукцію, то зверніться до менеджерів з проханням замовити її.

Дізнайтесь більше про те, як придбати якісні вироби з дерева.

Обирайте сертифіковані морепродукти
Якщо Вам смакує лосось, тунець та Ви взагалі полюбляєте морепродукти, то переконайтеся в тому, що на цій продукції міститься маркування Ради Розпорядників Морів (MSC). Це дозволить визначити постачальників, що дотримуються відповідних високих стандартів виробництва. Дізнайтесь більше про те, як придбати якісні морепродукти.

Чим менше пакування, тим краще
Упаковка продукту – це сміття. Що Вам дійсно потрібно, то це те, що знаходиться в середині. Зменшення упаковки дозволить одразу ж зменшити кількість сміття на 10%. Це означатиме, що кількість сміття на сміттєзвалищах буде меншою. Це також означатиме значне зменшення викидів в атмосферу метану, який спричиняє парниковий ефект.

Перед тим як щось купувати – замисліться!
Купуйте товари, що мають довший строк зберігання та використання, це дозволить зменшити виробництво. Також, подумайте про придбання товарів секонд-хенд. Замість разових покупок краще робити оптові закупівлі. Ремонтуйте прилади та меблі замість того, щоб купувати нові. Уникайте одноразових товарів. Здавайте якомога більше відходів на переробку. Ремонтуйте та продавайте те, що Вам більше не потрібно.

Пийте воду з під крану
Використовуйте воду з під крану. Не купуйте воду в бутлях, якщо з крану у вашому регіоні тече вода придатна для пиття. Транспортування води від джерела до супермаркету – марна витрата енергії. А пластикові та скляні упаковки збільшують об’єми сміття. Дізнайтеся у комунальних підприємствах про якість води з під крану. Якщо Ви все ж таки купуєте очищену воду, то купуйте товари місцевих виробників (читайте етикетки). Також купуйте воду у тарі, що придатна для переробки.

Купуйте біорозчинні засоби для миття

Вони не містять сполук, що забруднюють воду та ґрунт.

Не купуйте зайвого

Якщо Ви не впевнені, що Вам потрібна та чи інша річ, або у Вас вдома вже є її аналоги, не купуйте. Якщо у Вас є 25 кофточок, кожну з яких Ви вдягли не більше одного разу, чи Вам потрібна 26? Не будьте марнотратними.

Купуйте енергозберігаючі прилади
Якщо Ви купуєте пральну машину, холодильник, посудомийку, то обирайте найбільш енергоефективну модель. Вона може бути дещо дорожчою, проте у майбутньому Ви заощадите на рахунках за електроенергію. Це також вірно і для офісних приладів, комп’ютерної техніки, принтерів, копіювальних машин, тощо.
Для того, щоб дізнатися про найбільш енергоефективні прилади в Європі зайдіть на сайт www.topten.info.

Дізнайтеся більше про способи заощадження енергії.

Будьте вимогливими
Якщо певні товари чи продукція з відповідним маркуванням не доступна у Вашому регіоні, тоді замовляйте її. Бізнесмени зважають на запити споживачів. Споживачі можуть визначати асортимент товарів, впливати на нього. Повідомте менеджерів, про бажання купувати екологічно-чисту продукцію.

Mr. Carranza picking up sweet passion fruits (organically grown) from his orchard, which is ... 
    © Diego M. Garces / WWF
Купуйте продукти, вирощені у Вашій місцевості без використання хімікатів та добрив.
© Diego M. Garces / WWF
 
    © N.C Turner/WWF
Купуйте продукцію з деревини з маркіровкою "FSC", це гарантує, що дерева були вирощені у лісах за сталого управління.
© N.C Turner/WWF